a

Antivirüs Programının Kurucusu John McAfee İntihar Etti!

2018 yılında kripto dünyasında günümüzün Elon Musk etkisini yaratan John McAfee, bir son dakika haberine göre Barselona hapishanesinde intihar etti. Popüler antivirüs programının kurucusu olan John McAfee, Sant Esteve de Sesrovires Brians 2 hapishanesindeki hücresinde ölü bulundu. Polis tarafından araştırmalar devam etse de şimdiye kadarki tüm deliller intihara işaret ediyor.

3 Ekim 2020 yılında, kripto para birimlerinden kazandığı milyonlarca dolar yargıda büyük ses getirdi. Bu paralardan vergi kaçırdığı tespit edilen McAfee, ABD mahkemeleri tarafından aranma kararına tabi tutuldu. Bu haber üzerine popüler antivirüs programının kurucusu Türkiye’ye kaçmak için hava yolunu kullanacaktı. Fakat bu sırada El Prat hava limanında polislere yakalandı ve ceza evine sevk edildi.

Hapishanede geçirdiği süre henüz 1 yılı bulmamışken bugün intihar haberi geldi. 75 yaşındaki yazılımcı John McAfee, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Barselona’da bulunan hapishanesinde hayatını devam ettirirken ABD’ye gönderilmesi kararlaştırılmıştı. Toplam cezası ise 30 yıl olarak kesinleşmişti.

İntiharın sebebi henüz tam olarak bilinmiyor. Hapishane görevlileri araştırmalarını sürdürürken diğer mahkumların da ifadelerinin alındığı bildirildi. 2018 yılında, günümüzün Elon Musk etkisini yaratan yazılımcı kripto destekçisiydi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.