a

Dünyanın En Büyük Stabilcoin’i USDT(Tether)’nin Kurucuları Kimlerdir?

Sırtını dolara yaslayan dünyanın en büyük stabilcoini USDT(Tether)’nin kurucuları kimlerdir?

Stabilcoinler diğer kripto paralardan sabit fiyata sahip olmalarıyla ayrılmaktadırlar. Bu ihtiyaç, dalgalı piyasa içerisinde transfer yapmak isteyen kullanıcıların sert hareketlerden etkilenmemesi için tasarlanmıştır. Dünyanın en büyük stabilcoin’i USDT(Tether), her bir birim başına rezervlerinde dolar tutarak fiyatı sabit tutmaktadır. Fiyatın bu denli istikrarlı kalabilmesi alım satım yapan yazılımlarla sağlanmaktadır. Daha önceleri Realcoin olarak bilinen USDT, 2014 yılında Brock Pierce, Reeve Collins ve Craig Sellars tarafından piyasaya sürülmüştür.

Tether’in Kurucularından Brock Pierce Kimdir?

Tether’in Kurucularından Brock Pierce Kimdir?

Brock Pierce, 1980 doğumlu kripto ve eğlence sektöründe çalışamalar yürütmüş, Amerikalı eski bir aktördür. 2013 yılından 2017 yılına kadar bir risk sermayesi şirketi olan Blockchain Capital’in kurucu ortağı olmuştur. Bu dönemde şirket 80 milyon doların üzerinde fon toplamayı başarmıştır. 2013 yılının hemen ardından 2014 yılında, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Bitcoin Vakfı’nın direktörü olarak görev almıştır. Ek olarak Pierce, aynı zamanda EOS’un arkasındaki şirket olarak bilinen Block.one’un kurucu ortağıdır. Başarılı bu kariyerin kripto dünyasıyla kesişmesiyle, stabilcoin fikri başta; “Realcoin” olarak yola çıkmış ve sonrasında Tether olarak marketin ilk 10 ismi arasında kalıcı bir kripto para olarak yerini almıştır.

USDT(Tether)’nin Diğer Kurucuları Kimlerdir?

Bir Diğer Kurucu Ortak Reeve Collins Kimdir?

Reeve Collins Kimdir?

Reeve Collins, Tether öncesinde çevrim içi bir reklam ağı olan Traffic Marketplace, bir eğlence stüdyosu olan RedLever ve bir kumar web sitesi olan Pala Interactive gibi başarılı sayılan projelerin arkasında kurucu ortak olarak bulunmuştur. Tether’in sadece ilk iki yılında görev almış sonrasında farklı alanlara yönelmiştir. Bu yöneliş 2020 yılında pazarlama ve reklamcılık teknolojisi şirketi SmarMedia Technologies’le buluşmasını sağlayarak, Reeve Collins’e başkanlık görevini sağlamıştır.

Craig Sellars Kimdir?

Craig Sellars Kimdir?

Craig Sellars, Tether üzerinde çalışmasının yanı sıra, 6 yılı aşkın süredir üyesi olduğu Omni Vakfı’yla da tanınmaktadır. Omni, kullanıcıların blok zincir teknolojisiyle akıllı kontratları kullanarak, mülkler ve para birimleri oluşturmasına ve ticaret yapmasına olanak tanıyan bir protokoldür. Sellars, ayrıca Factom, Synereo, Bitfinex ve MaidSafe Vakfı gibi diğer birçok kripto para birimi şirketi ve kuruluşunda da çalışmıştır.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.