Kripto Borsalarında Spot Ticaret Hacmi Nisanda 1,58 Trilyon Dolara Ulaştı

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kripto para piyasası genel anlamda bir yükseliş trendi içerisinde. Özellikle 2021 yılının başlamasıyla birlikte kripto ticaret hacmi de önemli bir artış gösterdi. Daha çok insanın bu sektöre girmesiyle birlikte işlem sayıları da artış gösterdi.

Yapılan araştırmalara göre yasal olarak işlem yapan kripto para borsaları, geçtiğimiz Nisan ayında şimdiye kadarki en büyük ticaret hacmi ulaştı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi ise 1,58 trilyon dolar civarında bir sayı olarak belirdi.

Nisan ayındaki ticaret hacmi, bir önceki aya oranla %49 oranında bir artışa imza attı. Mart ayındaki spot ticaret hacmi, 1,06 trilyon dolardı.

kripto ticaret hacmi, Kripto Borsalarında Spot Ticaret Hacmi Nisanda 1,58 Trilyon Dolara Ulaştı

Tüm bunların yanı sıra kripto pazarında da ticaret hacmi dışında önemli gelişmeler yaşandı. Bitcoin zirveden zirveye koşarken kendisini 60.000 doların üzerine atmayı başardı. Her şey yolunda giderken, altcoinler de yükseliş içerisindeyken Nisan ayının ortalarında Bitcoin sert bir düşüşe imza attı. 47.000 dolara kadar inan BTC fiyatı kripto pazarında yatırımcılara ağır bir hasar verdi. Fakat, bu durum çok da uzun sürmeden yükseliş tekrardan devam etti. Bitcoin fiyatı henüz 60.000 doları görmemiş olsa da altcoinler kendilerini toparlamayı başardı. Şu anda ortalama 59.835 dolardan işlem görmektedir.

Kripto ticaret hacmi ilerleyen aylarda daha da artacak gibi gözükmektedir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998