a

Paxful, Bitcoin İçin Lightning Network’ü Entegre Ediyor!

Küresel P2P kripto para borsası Paxful, kullanıcı ücretlerini geleneksel Bitcoin işlemlerinden daha düşük tutmak için Lightning Network'ü bünyesine entegre ediyor.

Küresel P2P kripto para borsası Paxful, kullanıcı ücretlerini geleneksel Bitcoin işlemlerinden daha düşük tutmak için Lightning Network’ü bünyesine entegre ediyor.

Dünya çapında yedi milyondan fazla kullanıcısı olan popüler P2P kripto borsası Paxful, daha hızlı ve ucuz Bitcoin işlemleri için Lightning Network protokolünü platformuna entegre ettiğini duyurdu. Ödeme altyapısının sağlayıcısı Lightning Labs, Paxful müşterilerinin Lightning Network’ü kullanarak işlem yapmalarını veya platformda listelenen mal veya hizmetler için ödeme yapmalarını sağlayacak entegrasyonla teknik destek sağladı. Mikro ödemeleri hedef alan Lighthning Network, kanallar üzerinden işlem gerçekleştirerek süreci hızlandırıyor. Entegrasyon hakkında konuşan Paxful CEO’su ve kurucu ortağı Ray Youssef, “Bitcoin, ekonomileri gerçekten ileriye taşıyan, insanlar için en iyi finansal seçenek” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte, küresel olarak benimsenmesi için ölçeklenebilirlik sorununun çözülmesi gerektiğini vurguladı. Youssef, “Sektörün Bitcoin ölçeklenebilirliği için en büyük şansı, mikro ödemeleri son derece ucuz ve hızlı hale getiren Lightning ” dedi. Lightning Labs CEO’su ve kurucu ortağı Elizabeth Stark , “Bitcoin’i milyarlara ulaştıracak teknoloji inşa ediyoruz. Paxful’un entegrasyonu bunu gerçeğe dönüştürmek için büyük bir adım.” diye konuştu.

Bitcoin işlemleri için Lightning entegrasyonu çalışmalarını sürdüren bir diğer yüksek profilli şirket Twitter olarak gösteriliyor. Bitcoin sevgiliyle bilinen CEO Jack Dorsey, bu yılın başlarında Twitter veya BlueSky’a Lightning Network’ün entegre edilmesinin sinyallerini vermişti. Paxful da, bu entegrasyon ile, daha önce işbirliği sağlamış Bitstamp, Bitfinex, Kraken ve Bitrefill gibi popüler kripto borsaları arasına katıldı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.