a

Paypal Birleşik Krallık’ta Kripto Para Hizmetlerini Başlattı!

Ödeme devi Paypal, müşterilerinin artık Birleşik Krallık’ta kripto para birimlerini satın alabileceğini, satabileceğini ve tutabileceklerini duyurdu.

Ödeme devi Paypal, müşterilerinin artık Birleşik Krallık’ta kripto para birimlerini satın alabileceğini, satabileceğini ve tutabileceklerini duyurdu.

Cuma günü yapılan açıklamada, Birleşik Krallık’taki kripto çalışmalarının tamamladığı belirtildi. Paypal Birleşik Krallık lansmanının, şirketin ABD dışındaki kripto para birimi teklifinin ilk uluslararası genişlemesine işaret ettiğini belirtti. Ödeme devi resmi hesabından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Birleşik Krallık’taki tüm uygun müşterilerin artık Paypal hesaplarından Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin satın alabileceklerini, tutabileceklerini ve satabileceklerini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Şirketin web sitesi, Birleşik Krallık’taki kripto hizmetinin S.à r.l. et Cie tarafından sağlandığını belirtiyor. S.C.A., Lüksemburg’un mali düzenleyicisi Commission de Surveillance du Secteur Financier tarafından denetlenen bir kredi kuruluşu olarak biliniyor. Bununla birlikte kripto hizmeti, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) dahil olmak üzere herhangi bir düzenleyici tarafından düzenlenmedi. Paypal daha ayrıntılı olarak şunları söyledi: “Paypal’ın kripto para birimi hizmeti aracılığıyla kripto para birimi satın alabilir, satabilir ve tutabilirsiniz, ancak bunu kripto para birimi göndermek için kullanamazsınız. Kripto alım ve satımları geri alınamaz, değiştirilemez.”

Mart ayında Paypal, “Kripto ile Ödeme Yap”ı duyurdu ve Nisan ayında mobil ödeme hizmeti Venmo’da kripto hizmetini kullanıma sundu. Temmuz ayında şirket, kripto para hizmetlerini genişletme planlarını açıkladı ve 100’den fazla kripto pozisyonu çalışanını işe aldı. Buna ek olarak şirket, kripto risk yönetimi firması TRM Labs, kripto vergi yazılımı sağlayıcısı TaxBit ve kurumsal düzeyde kripto altyapı teknolojisi Talos dahil olmak üzere blok zinciri ve kripto girişimlerine yatırımlar yaptı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.