CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Ripple Wyoming Eyaleti ile Anlaşma Yaptı

Ripple, Ripple Wyoming Eyaleti ile Anlaşma Yaptı

Bilindiği gibi 22 Şubat 2021 tarihinde Ripple ile SEC ilk kez karşı karşıya gelecek. Herkes davadan bir haber beklerken Ripple bugün sabah saatlerinde Wyoming Eyaleti ile bir anlaşma yaptığını duyurdu. Bunun üzerine fiyat %15 oranında yükseldi.

 Ripple Markets WY LLC adlı şirketin artık Wyoming Eyaleti içerisinde yer aldığı, Wyoming Eyalet Sekreterliği tarafından bildirildi. Bu başvuru Ripple tarafından 2020 yılının Şubat ayında yapılmıştı. Bugün sabah saatlerinde ise kabul edildi.

Wyoming Eyaleti, kripto paralar konusunda oldukça ılımlı yaklaşan bir bölge olma özelliği ile biliniyor. Brad Garlinghouse ve Chris Larsen geçmiş tarihlerde ABD’deki kripto para tutumlarından memnun olmadıklarını dile getirmişti. Bu nedenle Ripple’ın ana merkezinin buraya taşınması kaçınılmaz bir davranış olarak görülebilir.

XRP Fiyatı %15 Yükseldi

Haberin gelmesinin ardından XRP Fiyatında önemli bir artış görüldü. Geçtiğimiz aylarda SEC ile dava haberinin gelmesinin ardından %70 oranında gerileme yaşamıştı. Piyasada bir boğa koşusu olmasına rağmen kendisini toparlamakta zorluk çekiyor. 09.00-10.00 saatleri arasında gelen haberle birlikte fiyat %15’lik bir sıçrama yaptı.

XRP ile birlikte Stellar (XLM) da aynı çıkışı yaptı. Şu an ikisi de geri çekilse de sabah yatırımcılarını sevindirdi. Yazının yazıldığı sırada XRP 0.56 dolar civarında işlem görüyor.

Ripple – SEC Davası ile ilgili haberlerin saat 17.00’dan sonra gelmeye başlaması bekleniyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

ABD’den Gelen Haber İle Bitcoin Fırladı

Kasım ERTAŞ

HSBC, Bitcoin’i Veto Ediyor

Yavuz Cem AKYOL

Mike Novogratz: 2020’de Bitcoin 20.000 Dolar Olmazsa Yatırımı Keserim

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku