a

Herkese selamlar. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca kripto piyasası, Terra Ekosisteminin çöküşününden dolayı bir süredir gördüğümüzden daha fazla korku, huzursuzluk ve şüphe yaratmasıyla bir başka gerileme yaşadı. Bu uzun süreli piyasa düşüşü döneminde, yerel varlık oynaklığına bağlı bir bir mercekten bakmanın kripto projelerini savunmasız bırakabilecek bir risk olduğunu fark ettim. Ayrıca Ambrosus’un en iyi 100 kripto projesi arasında yer almanın uzun vadeli sonucuyla sürdürülebilir bir şekilde inşa etmek ve başarılı olmak için gerekli adımları atmasını sağlamak için bize, bana ve Ambrosus Ekosistem ekibinin geri kalanına güvendiğinizin farkındayım.

Şubat ayında CEO olarak başladığımdan beri gözlemlediğim ve son birkaç yıldır ekip tarafından kabul edilen bir şey varsa IoT ve blok zinciri teknolojimizin entegrasyonlarını sağlamanın zorlu ve yavaş ilerleyen bir çaba olduğudur. Bu, özellikle benzersiz paket veri depolama konseptimizin benimsenmesiyle ilgili. Ambrosus, 2017’nin sonunda ilk kez piyasaya çıktığında Pazar, blok zincirin değeri ve mevcut endüstrilere IoT entegrasyonu konusunda coşkulu bir iyimserlik halindeydi.

Şimdiye kadarki zorluk, büyük ölçüde geleneksel şirketlerin sonunda olmuştur. Birçok işletme ya teknolojinin değer önerisini tanımıyor, nasıl ve neden çalıştığını anlamıyor ya da tek bir çözüme karar vermekte tereddüt ediyor. Bizim açımızdan bu, Ambrosus ağ mimarisinin, yalnızca kısa vadede amaçlanan Heart beat gibi belirli yönlerinin bunun çok ötesine geçmesine ve projemizi büyütecek ve çeşitlendirecek gelişmeleri finanse etme yeteneğimizi etkilemesine yol açtı. Tüm bunları hesaba katarak, Ambrosus’un geleceği konusunda cesaretli ve hevesli olmaya devam ediyorum. Ekosistemimizin geleceği ve uzun vadeli vizyonunu göz önünde bulundurarak önemli bir karar verdim.

Ambrosus Ekosistem ekibi ve ben, bu noktaya kadar Ambrosus tarafından tamamen sübvanse edilen ZIMT tarafından üretilen paketlerin yanı sıra Heart beat paketlerinin üretimini durdurmayı seçtik. Bu, dolaylı olarak ayda 72 bin USD tasarrufla sonuçlanan önemli bir harcamayı, yeni likidite çiftleri veya listeleme fırsatlarını takip etmek için yaklaşan DEX ortağımız Firepot Finance ve yeni stablecoin konseptimiz gibi projeleri finanse etmek için kullanılacak parayı ortadan kaldıracaktır. Bu gelişmeleri çok daha geniş bir kitleye yayınlayacak ve ekosistemimize yeni kullanıcılar çekecektir.

Halihazırda bulunduğumuz durumda, tüm Atlas depolama düğümlerinde stake edilen yaklaşık 35 Milyon AMB token var. Bu, Apollo düğümlerinde doğrudan veya Ambrosus Arcadia Hera havuzu aracılığıyla yatırılan 300 Milyon AMB ile karşılaştırıldığında nispeten küçük bir miktar. Paket depolama ve sona erme takvimi göz önüne alındığında, bu düğümler dönem başına ödüllerinin önümüzdeki on iki ay içinde son paketlerinin süresi dolana kadar kademeli olarak azaldığı görülecek. Bazı Atlas düğüm operatörlerinin, talihsiz bir şekilde düğümlerini kullanımdan kaldırma kararı verebileceklerini anlıyoruz. Ancak bu düğümler tarafından korunan paketler, aktif kalanlara yeniden dağıtılacak ve böylece Atlasları işletmeye devam edenler için ödül ödemeleri artacaktır.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, önümüzdeki aylarda Ambrosus 3.0 vizyonumu ve işlerin nasıl olmasını beklediğimi netleştirmek istiyorum. Daha açık olmak gerekirse, en fazla doksan gün içinde Firepot Finance’in canlı olmasını ve hem DEX’lerini hem de kendi tokenlerini piyasaya sürmesini bekliyorum. Stabilcoin projesinin ayrıca canlı ve Firepot ile entegre olmasını ve AMB-NET ve diğer zincirlerde diğer stablecoin kullanım durumları için fırsatları keşfetmesini bekliyorum. Ethereum ve BNB Zinciri köprüleri, merkezi olmayan Sushiswap ve Pancakeswap borsalarındaki likidite çiftlerinin yanı sıra ana ağda tamamen tamamlanmış ve aktif olmalıdır.

Ek olarak, tüm ekosistemi kapsayacak ve herkesin katılma şansına sahip olacağı yeni bir DAO aracılığıyla yönetişime geçişi tamamlamış olacağız. Tüm bu gelişmeler sayesinde, $AMB sahiplerinin tokenlerinden değer kazanmaları için sayısız yeni yol geliştireceğiz. Ayrıca diğer geliştiricileri ve ekipleri, blok zincirimizde daha fazla hacim, likidite ve kullanıcıyı ağa çekecek uygulamalar oluşturmaya teşvik edeceğiz. Sonuç olarak, Ambrosus’un yalnızca sağlam, aktif bir blok zinciri ekosistemi olmasını değil, daha geniş DeFi sektörünün birbirine bağlı bir parçası olmasını, diğer projelerle işbirlikleri oluşturmasını ve karşılıklı yarar için birlikte çalışmasını istiyoruz. Tüm bu hedefler, sizinle haftadan haftaya iletişim kuracağımız bir dizi küçük adımdan oluşuyor.

Sonuç olarak, bu değişiklikleri Ambrosus ‘un ilerlemesi ve büyümesi için, hem gelir elde etme hem de bir şirket olarak finansal açıdan uygun olma ve nihayet AMB-NET’te sahip olduğumuz harika kaynağı kullanma açısından kritik olarak görüyorum. Geçtiğimiz birkaç yılda, tamamen işlevsel, ucuz, hızlı ve merkezi olmayan bir Katman-1 blok zincirine sahip olduk. Ancak tedarik zinciri endüstrisinin yarattığımız yeni teknolojiye yetişmesini bekliyorduk. Bu artık böyle olmayacak. Tedarik zinciri gelecek için bir hedef olarak ortadan kaldırılmayacak, ancak halihazırda sahip olduğumuz kaynaklarla DeFi alanında bir varlık oluşturmak, bugünün hedefi olarak sağlam bir şekilde kurulacaktır.

Sizden tek istediğim, bu projeye olan güveninize ve desteğinize devam etmeniz ve bana bunun sadece bir ağ ve şirket olarak değil, aynı zamanda projeyi destekleyen bireyler topluluğu olarak bizim için doğru yol olduğunu kanıtlama fırsatı vermenizdir. Ambrosus ‘un temel ilkeleri üzerine kurulmuştur. Sonunda, hepimiz Ambrosus’un büyüdüğünü ve gelişen ilk 100 proje arasında olduğunu görmek için aynı hedefi paylaşıyoruz ve bu başarıyı paylaşmanın yolunun da bu olduğuna gerçekten inanıyorum. Evet, bu büyük bir adım ama şimdi nihayet ayağa kalkıp bu yeni yöne birlikte hareket etme zamanı.

Hepinizi içtenlikle selamlıyorum. (Lang Mei)

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.