a

Nubank, Paxos Ortaklığı ile Kripto Hizmetlerini Başlattı

Brezilya merkezli dijital banka Nubank , kendi yerel pazarında kripto para birimi hizmetlerini başlattı. Şimdilik müşterilere iki tane satın alma, satma ve tutma imkanı sunuyor. Bu seçenekler Bitcoin ve Ethereum.

Çarşamba günü duyurulan hizmetler, ortaklaşa başlatıldı. Dijital banka, kripto hizmetlerini Mayıs ayında kademeli olarak müşterilerine sunmaya başlayacak ve Haziran ayının sonuna kadar tüm müşteri tabanını kapsayacak.

Nubank’ın Kurucusu ve CEO’su David Vélez, “Hiç şüphe yok ki, Latin Amerika’da kriptonun büyüyen bir trend olduğu, yakından takip ettiğimiz ve bölge üzerinde dönüştürücü bir etkisi olacağına inandığımız bir trend. Yine de, müşteriler ya bu yeni pazara girmek için kendilerini güvende hissetmek için yeterli bilgiye sahip olmadıklarından ya da sadece karmaşık deneyimler yüzünden hüsrana uğradıklarından, ticaret deneyimi hala çok düşük” dedi .

Düşük Yatırım Bariyeri

Ayrıca Nubank, yatırım engelini alt tarafta tutuyor. Kullanıcıların 1 BRL (yaklaşık 0,20 $) kadar düşük bir kripto satın almalarına izin verecek. Ayrıca şirket, “gelecekte daha fazlasını eklemek için sık sık küratörlük yapacağını” vaat ederek, tekliflerini dijital para birimlerinin ötesine genişletme olanaklarını araştırıyor.

Paxos’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Charles Cascarilla şunları söyledi: “Şirketin ülkenin farklı segmentlerindeki erişimi ve etkisi, daha da fazla insanın kriptoyla her zamankinden daha fazla ilgilenmesini sağlıyor. Nubank’ın kripto ticaret alanına girme hamlesi, yalnızca şirket için değil, bölgedeki kripto para biriminin benimsenmesini hızlandırmak için de stratejik bir hamleyi temsil ediyor.”

Nubank’ın kararı, Arjantin merkez bankasının düzenlenmiş bankaların kripto para birimi hizmetleri sunmasını yasaklama kararını yaymasından günler sonra geldi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.