a

SK Telecom, Metaverse Push’ta 3D Hareketli Grafik Firmasında Hisse Satın Aldı

Güney Koreli telekomünikasyon devi SK Telecom Çarşamba günü yaptığı açıklamada, metaverse itişini hızlandırmak için stratejik bir ortaklığı desteklemek amacıyla Seul merkezli üç boyutlu hareketli grafik şirketi Morph Interactive’den hisse satın almayı kabul ettiğini söyledi.

Satın alma maliyeti ve Morph Interactive’in hissesinin miktarı gibi anlaşma şartları, iki şirketin rızası üzerine açıklanmadı.

Morph Interactive, Unity’nin oyun motorundaki gerçek zamanlı 3B görsel efektlerin yanı sıra sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileriyle ilgileniyor. Koreli telekom firmaları SK Telecom ve KT ile iş birliği yapmıştı.

SK Telecom, yeni stratejik yatırımın, kullanıcıların ve müşterilerin sanal bir dünyada dijital etkileşimler yapabilecekleri yeni bir metaverse platformu olan ifland’ın ilerleme hızını hızlandıracağını söyledi. 

2022’nin sonunda ifland, oyunlaştırmayı benimsemeyi, kripto ekonomisi için kendi dijital varlığını yayınlamayı ve kullanıcıların avatarları için özel tasarım kıyafetler tasarlamalarına olanak tanıyan bir mağaza başlatmayı hedefliyor. 

SK Telecom, Morph Interactive’in uzun zamandır bir ortak olduğunu ve ifland metaverse platformunun ilk aşamasında geliştirilmesinde kritik bir rol oynadığını ekledi. 

SK Telecom’un metaverse iş birimi başkanı Yang Maeng-seok yaptığı açıklamada, stratejik yatırımın “ifland kullanıcılarına daha eğlenceli faktörler sağlamak” için bir temel taşı oluşturacağını söyledi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.