a
coinnet

Terra Kurucusu Do Kwon, Blockchain Canlandırma Planını Açıkladı

coinnet
coinnet

TerraForm Labs’ın CEO’su Do Kwon, Terra blok zincirini çatallamak ve Terra ekosistemindeki paydaşlara 1B yeni token dağıtmak için bir plan yayınladı. Kwon, yeni bir Katman 1 blok zinciri başlatarak Terra’nın geliştirici ekosistemini, kullanıcılarını ve tanınan markasını kurtarmayı önerirken, merkezi olmayan bir sabit para yaratma fikrini şimdilik beklemeye aldı.

Kwon, “Merkezi olmayan bir ekonomi, merkezi olmayan paraya ihtiyaç duyarken, UST, kullanıcılarının rolü oynamak için çok fazla güvenini kaybetti. UST, Terra’nın geçen yılki büyüme hikayesinin merkezi anlatısı olsa da, Terra ekosistemi ve topluluğu, korunmaya değer olan şeydir” dedi. 

Token Dağıtımı

Kwon’un planına göre, %40’ı depegging olayından önce LUNA sahiplerine, %10’u ise “zincir durmasının son anında” LUNA sahiplerine gidecekti. Önerilen token in bir diğer %40’ı da “yeni ağ yükseltmesi sırasında” UST stabilcoin sahiplerine orantılı olarak gidecek. Son %10’luk kısım, gelecekteki gelişimi finanse etmek için bir Topluluk Havuzuna gidecek.

Kwon, “Terra’nın büyümeye devam etmesi ve blok alanını yeniden değerli hale getirmesi için bir topluluğa ihtiyacı var. Bunu yapmanın tek yolu, saldırı başlamadan önce token sahiplerinin, en sadık topluluk üyelerinin değer sağlamaya devam etmelerini sağlamaktır” diye yazdı. 

Kwon, yeni Terra blok zincirinin yerel tokeninin, ağa katılımı teşvik etmek için yaklaşık %7’lik makul bir enflasyon oranıyla stake edileceğini öne sürdü. 

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.