a

Vitalik Buterin, Ethereum Birleşmesiyle İlgili Açıklama Yaptı

Ethereum Merge , uzun bir bekleyişin ardından Proof-of-Work’ten Proof-of- Stake ‘e geçtiğinden altcoin için bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor. Geçen yılki birkaç gecikmeden sonra, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin , birleşme tarihini açıkladı. Bir Web 3.0 ETH Geliştirici Zirvesinde, katılımcılara birleştirmenin altcoin ‘in 2022’deki geliştirme yol haritasındaki en büyük etkinlik olduğunu söyledi. Ethereum geliştiricileri neredeyse yedi yıldır Proof-of-Stake üzerinde çalışıyor.

Bir Ethereum çekirdek geliştiricisi olan Preston Van Loon , “The Merge”in bu yılın Ağustos ayında Permissionless panelinde konuşurken ilk çıkışını yapacağını duyurdu. 

Loon, ”Bildiğimiz kadarıyla, her şey planlandığı gibi giderse, Ağustos ayında gerçekleşecek. Mümkün olan en kısa sürede yapmayı planlıyoruz” dedi.

Vitalik Buterin duyuruyu kabul etti ve geliştirme sırasında ortaya çıkan sorunlara bağlı olduğunu söyledi. Her şey plana uygun giderse, 2022 yazı, Ethereum ana ağının Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçmesi için ideal bir zaman olduğunu belirtti. Buterin’in şu sözleri kaydedildi:

Her şey yolunda giderse, plan Birleşme’nin yaz aylarında gerçekleşmesi muhtemeldir. Herhangi bir sorun yoksa, Birleştirme Ağustos ayında gerçekleşecek. Sorun varsa Eylül, Ekim mümkündür. Ethereum sonunda bir Proof-of-Stake ağı olacak.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.