a

WordPress Web Siteleri, Artık DOGE Ödemelerini Kabul Edebilir

Dogecoin Foundation’da UX/UI uzmanı ve grafik tasarımcısı olan DogeDesigner’a göre , milyonlarca WordPress web sitesi artık “inevitable360” olarak bilinen Dogecoin geliştiricisi tarafından oluşturulan WooCommerce eklentisi “Easy Dogecoin Gateway”i kullanarak Dogecoin’i kabul edebilir.

Eklenti, WordPress web sitelerinin herhangi bir üçüncü taraf ödeme işlemcisine, bankaya veya ek ücrete ihtiyaç duymadan yalnızca Dogecoin adreslerini kullanarak Dogecoin ödemelerini kabul etmesine olanak tanır. Eklenti ayrıca QR kodları oluşturmak için Google API’sini ve fiat’ı Dogecoin’in mevcut fiyatına dönüştürmek için CoinGecko API’sini kullanır.

WordPress 2021 itibariyle 455 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanıldığından ve bu rakam yalnızca büyüdüğünden, bu durum Dogecoin’in benimsenmesi için olumlu görülebilir.

WordPress Dogecoin kullanırsa ilk olmayacak

Son aylarda, Dogecoin kullanım durumları hakkında birkaç tartışma ortaya çıktı. Dogecoin Vakfı’na göre, tek amacı Dogecoin’i mal ve hizmetlerin ödenmesi için küresel para birimi yapmaktır.

Daha önce bildirildiği gibi, DOGE, BIG3 lig basketbol takımı Aliens’in kontrol hissesini satın almak için kullanıldı. Dogecoin cüzdanı MyDoge’un kurucusu Bill Lee, Aliens için yalnızca DOGE’de NFT’ler satın aldı . Karşılığında BIG3 ekibinde kontrol hissesi teklif etti. Anlaşmanın bir parçası olarak, MyDoge/Dogecoin markası Aliens takım formalarında ve ayrıca Big3 etkinliklerinde ve yayınlarında görünecek.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in daha fazla işletme kabul etmesi halinde daha fazla fayda sağlayacağını belirtti. Milyarder ayrıca, yaratıcılara Dogecoin ile bahşiş vermenin “güzel” olacağını söyleyerek, bahşiş vermeyi bir kullanım örneği olarak övdü. Web3 sektöründeki olası kullanım durumlarına rağmen Musk, Ethereum ve Bitcoin arasında bir köprünün gereksiz olduğunu iddia ediyor.

Ancak Dogecoin yaratıcısı Shibetoshi Nakamoto, Dogecoin için en kolay ve en iyi kullanım durumunun bahşiş için Dogecoin kullanmaya devam etdilmesi gerektiğine inanıyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.