a
coinnet

Coin98 (C98) Nedir ve Kripto Para Nasıl Ortaya Çıktı?

coinnet
coinnet

C98, Coin98 Labs tarafından geliştirilen Coin98 adlı DeFi platformunun bir yardımcı programı tokenidir. Bu token tüm ekosisteme güç sağlamak için tasarlanmıştır. Ethereum, Binance Smart Chain (BSC), Solana, Polygon ve Viction üzerinde çalışan çok zincirlidir. Ekosistemin işletilmesinde önemli bir rol oynar ve aynı zamanda token sahiplerini ödüllendirerek uzun vadeli gelişimde haklar verir.

Coin98, kendisini DeFi ürünlerine erişimi demokratikleştirmek için tasarlanmış bir protokol olarak görüyor. Bu protokol üzerine inşa edilen projeler, merkezi olmayan borsaları, çevrimiçi yönetişimi, blok zinciri tabanlı oyunları ve daha fazlasını içerir. DeFi kullanıcılarına katılmak için derinlemesine blok zinciri bilgisine ihtiyaç duymadan kolaylık sağlar.

Coin98’in Kurucusu

Coin98, çoğunlukla kripto para birimi ürünleri geliştirmede yılların deneyimine sahip %100 Vietnamlı bir ekip olan üyelere sahiptir. Platform Thanh Le ve Nguyen The Vinh tarafından ortaklaşa kuruldu.

Thanh Le, Coin98 Finance’in kurucusu ve aynı zamanda blok zinciri endüstrisinde yeni şirketler ve çeşitli işletmeler yaratmaya odaklanan bir Seri Girişimcidir. Aynı zamanda ThorChain, Band Protocol ve Alpha Finance gibi projelerde ilk yatırımcıdır.

Dijital para birimlerine katılımı, Coin98 topluluğunun ilk günlerinde başladı ve bugün bildiğimiz Coin98’e dönüştü. Coin98’deki çalışmalarına ek olarak, Vietnam içinde ve dışında çeşitli kripto para projeleri için danışman olarak hizmet vermektedir.

Coin98 Nedir?

Coin98’in arkasındaki fikir 2020’nin başlarında şekillenmeye başladı. Merkezi olmayan finans, kullanıcıların katkıda bulunduğu dikkat ve değer açısından yeni zirvelere ulaşırken, yeni bir proje geliştirmek için mükemmel bir zamandı.

Dünyada açık bir finansal altyapıya ihtiyaç olduğu için Coin98 ekibi bunu kendi görevlerine dönüştürdü. Merkezi olmayan finans, zincirler arası takaslar, stake, kazanç ve verim çiftçiliği için tek durak çözüm olarak ekip, önlerinde çok fazla iş olduğunu kabul etti.

Coin98 Ne Sunuyor?

C98, vaat ettiği tüm özellikleri destekliyor. Buna ek olarak, kullanıcılar 20’den fazla farklı blok zincirindeki çözümlere erişebilir. Platform, 488.000’den fazla işlemle 216 milyon doların üzerinde hacim elde eden 284.000’den fazla kullanıcıya dikkat çekiyor.

Çeşitli blok zincirlerinden yararlanarak, likiditeleri ve DeFi çözümleri Coin98 için derin likidite oluşturur. Kullanıcıların token değiştirirken en iyi fiyata erişmesini sağlar. Dahası, ekip işlemleri tamamlamak için farklı “yolları” keşfederek gaz ücretlerini optimize edebilir.

C98 Token Nedir?

Coin98 ekosisteminin ayrılmaz bir parçası, yerel belirteç olan C98’dir. Üç blok zincirinde bulunur: Ethereum, Binance Smart Chain ve Solana. Token, sahiplerin işlem ücretlerinden pay almalarına izin vermekten çeşitli hizmetler ve ürünler için staking ödüllerine ve benzersiz üyelik indirimlerine kadar birçok amaca hizmet eder. Ek olarak, C98, kullanıcıların Coin98 ekosistemi ile ilgili teklifler göndererek protokolü yönetmesine olanak tanır.

Coin98 Nasıl Çalışır?

Finansal amaçlar için açık bir merkezi olmayan ağ oluşturmak asla basit bir iş değildir. Blok zinciri alanında devam eden rekabet, daha geniş ekosistemi de kırarak, kullanıcıların farklı çözümler ve kavramlarla tanışmaları için çok karmaşık hale getiriyor.

Yenilikçi teknolojiler gerektirmesine rağmen, tüm bu seçenekleri tek bir başlık altında birleştirmek daha iyi bir hedeftir. Varsayılan olarak, blok zincirler birbirleriyle iletişim kuramaz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.