a
coinnet

Ankr Coin Nedir? Kripto Projesi Nasıl Çalışır?

coinnet
coinnet

Ankr coin, Web3’ün benimsenmesinde ayrılmaz bir rol oynuyor. Ağ paydaşları, uygulama geliştiricileri ve DeFi alanındaki diğer katılımcılar için büyüme ve geliştirme fırsatları sağlıyor.

Ankr, kullanıcıların birden fazla blok zinciri ile etkileşim kurmasını kolaylaştırmada öncülük ediyor. Kolay ve basit olan Ankr, çoklu blok zinciri teknolojilerine hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilmeniz için karmaşık görevleri basitleştirir.

Ankr (ANKR) Nedir?

Ankr coin, geliştiriciler, dApp’lar, paydaşlar ve blok zincirler arasındaki hızlı ve zahmetsiz bağlantıyı kolaylaştıran merkezi olmayan bir Web3 altyapı sağlayıcısıdır. Ankr’in API’leri ve RPC’leri ile güvenle hızlı bir şekilde blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturabilir. Ankr Earn’e staking yapabilir. Herhangi bir blok zinciri kurumsal ihtiyaçları için özel çözümlere erişebilirsiniz.

Ankr, Proof of Stake (PoS) blok zincirlerini kurma ve bunlara katılma sürecini basitleştirir. Kullanıcıların düğümleri dağıtmalarına, PoS belirteçlerini stake etmelerine ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına erişmelerine yardımcı olmak için çeşitli araçlar ve hizmetler sağlar.

Ankr coin platformu ilk olarak boşta bilgi işlem kaynaklarından yararlanan Dağıtılmış Bulut Bilişim Ağı olarak piyasaya sürüldü. Bu, kullanıcıların tek bir sağlayıcının altyapısına güvenmeden bulut bilişim hizmetlerine erişmelerini sağladı.

Ankr, düğüm barındırma, staking havuzları, analiz ve otomatik bildirimler gibi çeşitli özellikler ve araçlar sağlar. Bu hizmetler, basit çözümler sunarak Web3’e katılımı kolaylaştırmak için birlikte çalışır.

Düğüm oluşturma süreci birden fazla blok zincirinde desteklenir ve sağlanan hizmetler karşılığında düğüm operatörleri Ankr’a aylık bir ücret öder. ANKR, kripto para platformu besleyen yerel dijital para birimidir. Ekosistem içinde bir ödeme yöntemi olarak kullanılır.

Ankr Platformunu Kim Oluşturdu?

Ankr coin, 2017 yılında Chandler Song, Ryan Fang ve Stanley Wu tarafından kuruldu. Resmi olarak 2019’da piyasaya sürüldü. Song ve Fang eski üniversite oda arkadaşlarıydı. Song ise staj yaparken Amazon Web servislerinde bilgisayar mühendisi olan Wu’nun altında çalıştı.

Üç kurucu birlikte, mümkün olan en merkezi olmayan ve ölçeklenebilir Web3 altyapısını oluşturma misyonuyla Ankr’ı oluşturdu. Song şu anda CEO, Fang COO ve Wu CTO olarak görev yapıyor.

Ankr Protokolü Nasıl Çalışır?

Ankr’ın bir blok zinciri olmadığını belirtmek önemlidir. Bunun yerine, inşaatçılar, paydaşlar ve işletmeler için faydalı olan özel araçlar sağlar. Ana özellikleri aşağıdaki dört kategoriye ayrılabilir:

Düğüm altyapı hizmetleri

Ankr’ın merkezi olmayan altyapısı, DeFi platformları, NFT projeleri, blok zinciri oyunları ve her türlü dApp ile blok zincirlere daha ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bir oranda daha hızlı erişim sağlayabilir. Dünya çapında çok sayıda yüksek performanslı düğüm tarafından aynı anda istekler sunan bu uygulamalar, optimum performans garanti edilir.

Geliştiriciler için anında API ve RCP erişimi

Bir blok zincirine akıllı sözleşmeler ve dApp’ler başlatan geliştiricilerin belirlenmiş API’leri (Uygulama Programlama Arayüzleri) kullanmaları gerekir. Bu süreç genellikle bunların yanında bir düğüm çalıştırmayı ve onu blok zincirindeki verilerle senkronize etmek için zaman harcamayı içerir. Bu sorunu çözmek için Ankr, geliştiricilere anlık API hizmetleri ve RPC (Uzaktan Prosedür Çağrısı) erişimi sağlıyor. 

Özel Blok Zinciri Kurumsal Araçları

Birden fazla blok zinciri ağını işlemek için özel yapım, modern çözümlere ihtiyaç duyan işletmeler için Ankr, bir Web3 Hizmet Olarak Altyapı modeli sağlar. Kullanımı kolay bir izleme platformu aracılığıyla erişilebilen işletmeler, operasyonlarını daha verimli ve uygun maliyetli hale getiren platformun API ve RPC hizmetlerini kullanabilir.

Liquid staking

Ankr coin, bu stake edilmiş fonları temsil etmek için ödül kazanma tokenleri sunarak birden fazla zincirde staking yetenekleri sağlar. Tokenler daha sonra ticaret yapmak veya borç verme, verim çiftçiliği, likidite madenciliği vb. gibi çeşitli DeFi faaliyetleri için kullanılabilir. 

ANKR Tokeni Nedir?

ANKR, hem Ethereum hem de BNB Akıllı Zincir ağlarında çalışan bir ERC-20 ve BEP-20 tokenidir. Yardımcı program tokeni, belirtildiği gibi bir dizi işleve ve maksimum 10.000.000.000 arza sahiptir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.