a
coinnet

Beam Token (BEAM) Nedir ve Çalışma Prensibi Nasıl?

coinnet
coinnet

Beam token, Beam adlı merkezi olmayan bir oyun ağının yerel kripto parasıdır. BEAM ağı, oyuncuların ve geliştiricilerin işbirliği yapmalarına ve sürükleyici oyun deneyimlerine katılmalarına olanak tanır. Kripto alanındaki gizliliğe odaklanan gizli bir merkezi olmayan finans (Defi) platformudur.

Beam Token Nedir?

BEAM, Merit Circle DAO tarafından güçlendirilen bir oyun ağı olan Beam ağının yerel tokenidir. Beam token, oyuncuların ve geliştiricilerin oyun endüstrisinin geleceğini şekillendirme misyonuyla bir araya geldiği bir ekosistemdir.

Temel bileşenlerinden biri, oyun geliştiricilerinin oyun içi blok zinciri öğelerini beslemek ve yapılandırmak için kullanılabilecek çeşitli araçlar arasında seçim yapmalarını sağlayan esnek bir yazılım geliştirme kiti olan Beam SDK’dır.

Beam Token, işlemler ve varlık transferleri için akıllı sözleşmeler kullanan gizlilik odaklı bir kripto varlığıdır. Beam kullanımı, modern ve sürükleyici bir oyun deneyimi sağlar. İşlemlerin anonimliği, adres bakiyeleri ve kullanıcı kimlikleri için iki Blockchain protokolü, LelantusMW ve Mimblewimble kullanır.

Beam Kim Tarafından Kuruldu?

Platform, 2018 yılında Alexander Zaidelson, Alex Romanov ve Amir Aaronson tarafından piyasaya sürüldü. Proje CEO’su olan Zaidelson, kariyerine yazılım geliştiricisi olarak başladı ve P2P dosya paylaşım şirketi Nareos’u kurdu.

CTO Romanov, birçok karmaşık projede büyük ekipleri ele aldı. COO iken Aaronson birkaç teknolojik şirket kurdu. Beam ana ağının yayına girdiği 3 Ocak 2019’dan bu yana, kripto alanında artan mahremiyet ihtiyacına hizmet etti.

BEAM Nasıl Çalışır?

Beam token, büyük miktarda veri ve işlem yapma yeteneği nedeniyle seçilen Equihash iş kanıtı algoritmasını kullanır. Beam, emanet, atomik takaslar ve zaman kilitli olanlar gibi farklı türlerdeki özel işlemleri destekler. Mimblewimble protokolü, ağdaki tüm işlemlerin gizli olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. 

Beam’in Sanal Makinesi, WAASM yürütmeyi kullanarak gizli dApp’leri etkinleştirirken, Sözleşme Gölgelendiricileri iş mantığını ve Uygulama Gölgelendiricileri kolay cüzdan entegrasyonu için sunum katmanlarını yönetir.

Beam Coin’in Geleceği

Oyun endüstrisinin gizlilik, ölçeklenebilirlik, hızlı işlemler ve bir yönetişim çerçevesine ihtiyacı var. Bu gereksinimler Beam’in kapsamına oldukça iyi giriyor. Oyunlarda benimsenmesi artıyor ve aktif olarak daha fazla işbirliği yapıyorlar. Mevcut hıza baktığımızda, artan faydasını dört gözle bekleyebiliriz.

Beam token, benzersiz yaklaşımıyla, ölçeklenebilirlik ve güvenliği bir araya getiren iki yönü bir araya getiriyor. Özel olarak benzersiz bir vizyonla inşa edilmiş yerel blok zinciri ile yardımcı program zamanla artıyor gibi görünüyor. Başlangıcından bu yana hem piyasa kapitalizasyonunda hem de pazar adaptasyonunda büyümüştür. Oyuna doğru büyümesi ve yönetişim DAO’suna doğru evrimi, uyarlanabilirliğini ve yeteneğini gösterir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.