a
coinnet
coinnet
coinnet

Illuvium, DAO adlı merkezi olmayan bir özerk kuruluş (DAO) tarafından Ethereum blok zinciri üzerinde geliştirilen bir fantezi oyunudur. Oyun ilk olarak geçen yılın Ocak ayında duyuruldu. “Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan, NFT koleksiyonu ve otomatik savaş oyunu” olarak tanımlandı.

Illuvium Nedir?

Illuvium’da oyuncular, Illuvials adı verilen canavarları keşfetmek ve yakalamak için 3D açık bir dünya platformuna sahiptir. Oyuncuların topladığı Illuvials, Ethereum’un blok zincirinde gerçek dünya değeri olan NFT’lerle temsil edilir. 

Oyuncular, Ether (ETH) kazanmak için diğer oyuncularla savaşmak için topladıkları Illuvials’ı kullanırlar. Illuvium, hem sıradan oyunculara hem de ölümsüz finans (DeFi) severlere hitap etmesi gereken çeşitli toplama ve ticaret yönlerine sahip (açık dünya) bir fantezi savaşı ve rol yapma oyunudur (RPG).

Illuvium’u Kim Oluşturdu?

Ethereum tabanlı RPG macera oyunu Kieran ve Aaron Warwick tarafından tasarlandı. Kullanıcıların tokenize edilmiş varlıklarını stake edebileceği ve fungible olmayan token’lar (NFT’ler) kazanabilecekleri bir play-to-searn kripto oyunudur. Sıfır-knowledge Rollups veya zk-Rollups ile lluvium, gizliliği koruyan bir mimariye sahip yüksek oranda ölçeklenebilir bir NFT oyunu haline gelir. Zk-Rollup, fonları akıllı bir sözleşmede tutarken zincir dışı verileri hesaplayan ve depolayan bir Layer 2 blok zinciri çözümüdür.

Illuvium Nasıl Oynanır?

Oyun, çeşitli ortamlar, hava olayları, çeşitli iklimler ve garip canavarlarla yabancı bir dünyaya çarpan bir uzay gemisiyle başlar. Oyuncular daha sonra keşfetmesi, canavarları yakalaması ve oyuncuların hızlı seyahat etmesine izin veriyor. Ayrıca haritanın daha fazlasını ortaya çıkarmasına izin veren garip dikilitaşların kilidini açmaya başlaması gereken bir Avcı rolünü üstlenir. Illuvial sınıfları şu şekilde;

  • Savaşçı
  • Haydut
  • Psiyon
  • Empati
  • Oynanış

Herhangi bir rol yapma oyunu gibi, oyuncular da karakterlerini beğenilerine göre özelleştirmelidir. Illuvium, Unreal Engine 4 üzerinde geliştirilmiş bir açık dünya oyunudur. Bu motor, önceki blok zinciri tabanlı oyunlar arasında öne çıkmasını sağlayan ayrıntılı bölgelere ve ortamlara izin verir. Bir kez yakalandıktan sonra, Illuvials ve diğer oyun içi öğeler oyuncunun cüzdanında NFT olarak bulunacaktır.

Açık dünyada, farklı yakınlıklara sahip farklı sınıflara ait 100’den fazla Illuvial var. Bu nedenle, bazı Illuvial’lar savaş sırasında iyi bir şekilde eşleşirken, diğerleri eşleşmeyebilir. Varyasyon aynı zamanda rakiplerin İlluviallarına da bağlıdır ve ilginç durumlar ve eşleşmeler yapar.

Illuvials’ın NFT temsili kripto cüzdanlarında saklanırken, oyun içi Illuvials parça adı verilen öğelerde saklanır. Pokémon’daki Poké Topları olarak parçaları düşünebilirsiniz. Tıpkı Illuviallerin güç olarak değiştiği gibi, parçaların da gücü değişir. Daha güçlü Illuvials daha güçlü kırıklar gerektirir. Savaş deneyimi, Illuvial’ların daha güçlü büyümesini, güçlerini artırmasını ve seviye atlamasını sağlar.

Füzyon

Oyunun temel bir yönü, onları daha güçlü hale getirmek için Illuvials’ın kaynaşmasıdır. Üç tam seviyeli Illuvials toplamak, oyuncuların onları tek, daha güçlü bir Illuvial’da birleştirmelerine veya “sigora” yapmalarına olanak tanır. 

Daha güçlü Illuvials savaşta daha iyidir ve oyundaki yerel belirteç olan ILV’ye değer. Illuvium oynayarak para kazanmak isteyenlerin muhtemelen eşleşen Illuvial’ları bulmaya, onları en yüksek seviyelerine kadar eğitmeye, kaynaştırmaya ve ardından daha yüksek değerler için satmaya odaklanmaları gerekecektir.

Arenalar

Oyuncular Illuvials’ı ele geçirdikten ve savaşmak istediklerinde, Dereceli Arena’da bir kuyruğa girebilirler. Ayrıca bireysel oyuncuları çağırabilir. Seyircilerin maçlarına bahse girebilecekleri Leviathan Arena’da bir savaşa meydan okuyabilirler.

ILV ve sILV Nedir?

Illuvium oyunu, oyunu güçlendirmeye yardımcı olan ILV (Illuvium) ve sILV adlı iki ERC-20 kripto para birimine sahiptir.

ILV tokeni, sahiplerinin Illuvium DAO’nun getiri çiftçiliği, stakingi ve yönetimine katılmalarına izin verir. Tokenlerini stake etmek isteyenler, ILV veya sILV’de ödül alma seçeneğine sahiptir.

Illuvium Nasıl Stake Edilir?

ILV tokeni sahipleri, ağdan ödül kazanmak için jetonlarını stake edebilirler. Oyun içi gelirlerin %100’ü, madeni paralarını ağa yatıran ILV token sahiplerine verilir. Belirtildiği gibi, ILV 12 aylık bir kilitleme süresine tabidir. sILV oyunda kullanım için herhangi bir zamanda talep edilebilir.

Tokenomik

ILV’nin maksimum arzı 10.000.000 token ve mevcut dolaşımdaki arzı yaklaşık 650.000’dir. ILV tokenleri geçen yılın Aralık ayında başlayan turlar halinde dağıtıldı. Illuvium DAO, tokenlerin %20’sini tohum turlarında sattı. 

Bunu takiben, %15’i geliştiricilere gitti, %15’i hazineye gitti, %10’u gelecekteki yatırımcılar için bir fırlatma rampasına tahsis edildi ve %30’u tarıma verime adandı. Son %10 oyun içi ödüllere gidecek.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.