a
coinnet
coinnet
coinnet

Metal token DAO (MTL), Metal Pay nakit ve kripto uygulamasını kullanır. MTL sahiplerine kademeli ticaret indirimleri sağlamanın yanı sıra şu anda stablecoin Metal Dollar’ı (XMD) yöneten bir yardımcı program tokenidir.

10.000’den fazla MTL’ye sahip olan Metal Pay müşterileri, tüm kripto para birimi satın alımlarında %0 ücretten yararlanabilir. Metal DAO’nun gelecekteki yardımcı programı, Tahsis oranları da dahil olmak üzere Metal Dolar sepeti için yeni stablecoinler önerme yeteneğini ve topluluk bankaları veya fintech’ler gibi yeni stablecoin ihraççılarında oy kullanma seçeneğini içerir. Metal Pay, 2016 yılında Metallicus tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür.

Metal Token Nedir?

Metal token, sadece nakit harcadığınız veya geleneksel kripto para birimine dönüştürdüğü için sizi ücretsiz MTL tokenleriyle ödüllendirmek istiyor. Metal Pay uygulamasında para harcadığınızda, gönderdiğinizde veya aldığınızda, MTL tokenlerinde %5’e kadar geri kazanabilirsiniz. 

Örneğin, Metal Pay uygulamasıyla 100$ harcadığınızda, hem siz hem de alıcı MTL’de 5$’a kadar kazanabilirsiniz. Bu tokenlerine liquid Metal olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü borsalarda diğer kripto para birimleri için kolayca takas edilebilirler veya uygulama içinde nakde dönüştürülebilirler. 

Ancak, sadece Metal’inizi tutmak istiyorsanız, bunun için de ödüller vardır. Metal, kripto para dünyasına kolay bir rampa sağlarken ödeme süreçlerini basitleştiriyor.

Metal Pay

Metal Pay, 2018’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan iOS için bir ödeme işleme uygulamasıdır. Uygulama, arkadaşlarınıza ve satıcılara nakit veya MTL göndermenizi sağlar. Uygulama için kurulum sadece birkaç dakika sürmelidir.

Metal Pay’i rekabetten ayıran birkaç temel özellik var. İlk olarak, arkadaşlarınıza nakit göndererek veya hatta onları uygulamaya davet ederek MTL tokenleri kazanırsınız. İkincisi, uygulama nakit yerine MTL göndermenize izin verir. 

Üçüncüsü, kazandığınız MTL, Metal Pay uygulaması içinde kolayca nakde dönüştürülebilir. Sadece arkadaşlarınıza nakit göndermek için herhangi bir ücret yok. Aynı zamanda bu süreçte ikiniz de MTL kazanırsınız. MTL’nizi hemen nakde çevirmek veya bir borsada takas etmek için cazip olsanız da, uygulamada belirli miktarlarda Metal tutmanın faydaları olacaktır. Fakat bu özellikler şu anda belirtilmemiştir.

İşlenmiş Ödeme Kanıtı (Proof of Processed Payment)

Metal, Proof of Processed Payment veya PoPP adı verilen bir süreçle sizi Metal token olarak ödüllendirir. Proof of Work aracılığıyla madencilere madeni para dağıtmak yerine, PoPP, Metal’in insanlara madeni para dağıtma yöntemidir. Metal ile kimliğinizi onayladıktan sonra, fiat gönderdiğiniz veya fiat’ı kriptoya dönüştürdüğünüz için PoPP aracılığıyla MTL’de ödüllendirileceksiniz.

Token Arzı ve Sürdürülebilirlik

Ethereum token standardı ERC20 üzerine inşa edilmiş 66.588.888 MTL token var. Çalışanlar ve danışmanlar için ayrılmış 3,8 milyona yakın Metal Vakfı tarafından tutuluyor. Metal Projesi için operasyon havuzunda bir yıl boyunca yaklaşık 13,3 milyon kişi kilitlendi. 2017’nin 4. çeyreğinde Venmo 10 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.