a
coinnet

OKX Hacmi OpenSea ve Blur’u Geride Bırakıyor! İşte Ayrıntılar

coinnet
coinnet

Birkaç aydır düşük seyreden NFT ekosistemi, OKX NFT Marketplace sayesinde bir kez daha çekiş kazandı. Popüler NFT pazarı, işlem hacminde üç haneli rakamlara yükselen büyük bir artış gördü. Aslında, son artış OKX’in belirli cephelerde OpenSea ve Blur gibilerini bile geçmesine izin verdi.

OKX, OpenSea ve Blur’un Önüne Geçti

OKX NFT Marketplace’in işlem hacmi 16 Eylül 2023’te %114 artışla 11,54 milyon $’a yükseldi ve esas olarak diğer borsalardan likidite toplamaya odaklandı.

O gün, NFT Pazaryeri işlem hacmi açısından OpenSea ve Blur gibi en iyi pazarları bile gölgede bırakmayı başardı ki bu övgüye değerdi. Bu, OKX aktif adreslerinin diğer ikisinden daha düşük kalmasına rağmen gerçekleşti.

Oyunda birkaç faktör olsa da, olası bir neden OKX NFT Marketplace’in en son entegrasyonu olabilir. Birkaç hafta önce OKX, Base ve Linea blok zincirleri için destek ekledi. Entegrasyon, kullanıcıların 17 blok zincirindeki NFT’lere erişimini sağlarken, OpenSea’nin likiditesini Base ağına getirdi.

Bir başka neden de OpenSea ve Blur’un son birkaç haftadır düşük performans göstermesi olabilir. Dune’un verilerinden de anlaşılacağı üzere, her iki pazaryerinin haftalık işlem hacmi düşüş eğiliminde. Sadece bu da değil, benzer bir düşüş eğilimi haftalık kullanıcıları açısından da kaydedildi.

Bu Uzun Sürecek mi?

16 Eylül hatırlanacak bir gün olmasına rağmen, OKX için işler tersine dönmeye başladı. Aslında, ertesi gün NFT pazarının ölçümleri düştü. DappRadar’ın verileri, OKX işlem hacminin 17 Eylül 2023’te 11,5 milyon dolardan 7 milyon dolara düştüğüne işaret etti.

Diğer birkaç ölçüm de aynı yörüngeyi takip etti. Pazar yerinin haftalık ortalama kullanıcı sayısı ve işlem hacmi sırasıyla 1.000 ve 1.300’e düştü. OKX hacmi bir gün önce yükseldiğinde aynı ölçümler 1.600 ve 2.000 rakamlarına sahipti.

OKX NFT Marketplace’in ölçümleri azalırken, blok zincirinin yerel tokenı OKB fiyat grafiği yeşile döndü.

CoinMarketCap’e göre OKB, son yedi gün içinde %3’ten fazla artış gösterdi. Bu yazının yazıldığı sırada, 2,5 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle 43,33 dolardan işlem görüyordu ve bu da onu en büyük 25. kripto yapıyordu. İyi haber, yükseliş trendine işlem hacmindeki artışın eşlik etmesi ve bunun da hakim fiyat trendinin kendini sürdürme şansını artırmasıydı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.