a

Yapay Zeka Tokeni Fetch.ai (FET) Nedir? Kurucuları Kim?

coinnet
coinnet

Fetch.ai; bireylere, şirketlere, hükümetlere ve diğer kuruluşlara hizmet sağlamak için işbirliği yapabilen akıllı yazılım aracıları oluşturmaktır. Dağıtmak için bir platform olan Fetch.ai’nin arkasındaki ilham verici fikir budur. 

Dünyanın mevcut internet çağında ne kadar bağlantılı olmasına rağmen, çoğu varlığın yeterince kullanılmadığı veya yoğun zamanlarda aşırı kullanıldığı, genellikle bağlantısız ve kötü organize edilmiş hissedebilir. Ancak yapay zeka ve blok zinciri teknolojisinin bir kombinasyonu aracılığıyla Fetch.ai, dünyanın dört bir yanındaki hizmetleri ve ağları optimize etmeye yardımcı olabilecek bir sistemde ayrı varlıkları koordine eder.

Fetch.ai (FET) Nedir?

Fetch.ai, insan müdahalesi olmadan dijital ekonominin gelişmesini ve büyümesini sağlamak fikriyle oluşturuldu. Açık erişimli, merkezi olmayan bir makine öğrenimi blok zinciri tabanlı ağdır. Ağ, cihazları ve hizmetleri Nesnelerin İnterneti’ne bağlar, ancak aynı zamanda insanlar gibi diğer ajanların katılımını da kolaylaştırır.

Fetch.ai, yapay zekaya dayalı merkezi olmayan bir dijital ekonominin gelişimini destekleyebilecek araçlar ve uygun bir altyapı oluşturur. Ağ, insanları, cihazları ve hizmetleri birbirine bağlayarak veri paylaşımını ve işbirliğini sağlar. Fetch.ai ekonomisi tedarikçiler ve tüketicilerden oluşurken, ekonomi çeşitli amaçlar ve kullanım durumları ile farklı ajanlar ve ekosistemler etrafında döner.

Bu çeşitli kullanım durumları söz konusu olduğunda, Fetch.ai geliştirme ekibi, ağın çok sayıda endüstri ve sektörde devrim yaratabileceğini vurguluyor. Yapay zeka kullanımı sayesinde Fetch.ai, akıllı makine öğrenimi ve veri paylaşımı sunarak günlük sorunlara çözümler sağlayabilir.

Fetch.ai’nin optimize edebileceği sektörlerden bazıları akıllı şehirler, tedarik zinciri, ulaşım, akıllı park etme, enerji, termometre ajanları, akıllı evler ve toplu öğrenmenin yanı sıra çok sayıda başka kullanım durumudur.

Fetch.ai Nasıl Çalışır?

Akıllı bir AI tabanlı özerk ekonomi için araçlar ve altyapı geliştirmek için Fetch.ai ağı üç ana unsur kullanır: Otonom Ekonomik Ajanlar, Açık Ekonomik Çerçeve ve Fetch Smart Ledger. Bu üç bileşen, makine öğrenimi ve yapay zeka tarafından desteklenen tüm ağı oluşturur.

Otonom Ekonomik Ajanlar, cihazları, hizmetleri, kuruluşları ve bireyleri temsil eder ve ağ üzerinde onların adına hareket eder. AEA’lar, Fetch.ai ekosistemi içinde dijital vatandaşlar olarak oluşturulur.

Önceki hatalardan öğrenme yeteneğine sahiptir. Böylece daha verimli çözümler sunar. AI aracılığıyla sistemlerin genel performansını artırır. Aracılar, veri kaynaklarına ve donanım ortamlarına bağlanır ve Fetch.ai sisteminin tahmin edici doğasından yararlanır.

Fetch.ai’nin Kurucuları Kimlerdir?

Fetch.ai, 2017 yılında Cambridge, İngiltere merkezli bir ekip tarafından geliştirildi ve oluşturuldu. Proje Toby Simpson, Humayun Sheikh ve Thomas Hain tarafından kuruldu. Sheikh projenin CEO’su, Simpson COO ve Hain Baş Bilim Görevlisidir.

Projenin arkasındaki fikir, AI ve makine öğrenimi tarafından desteklenen tek bir ağ aracılığıyla insanları, kuruluşları, cihazları ve hizmetleri birbirine bağlayabilen özerk bir ortam yaratmaktı. 

Farklı teknolojilerin bu yenilikçi kombinasyonu sayesinde Fetch.ai, çeşitli kullanım durumları için ve farklı endüstrileri geliştirmek için araçlar ve çözümler sunar.

Fetch.ai’yi Benzersiz Yapan Nedir?

Fetch.ai, DAG, DLT, akıllı sözleşmeler, AI ve makine öğrenimi gibi farklı teknolojilerin yenilikçi kombinasyonu sayesinde benzersiz bir projedir. Benzersizliği, projenin desteklediği çeşitli AI destekli kullanım durumlarından gelir. Fetch.ai, ağın temsil ettiği dijital ekonomideki çözümleri geliştirmek için yapay zekayı kullanan nadir blok zinciri tabanlı projelerden biridir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.