a
coinnet

NFT Satışlarında İyileşme Var mı? İşte Haftalık Son Durum…

coinnet
coinnet

1-8 Haziran 2024 haftasında, fungible token (NFT) satışları bir önceki haftaya göre bir artış yaşadı. Daha önceki haftalara göre pozitif bir ayrışma söz konusu oldu. NFT satışları %7,51 artışla 133,19 milyon dolara ulaştı.

NFT Satışlar Bu Hafta Kazandı

Bu haftaki NFT satışları, birkaç haftadır önemli ölçüde düşüş yaşırdı. Kötü gidişatın ardından %7,51′lik bir artış geldi. Yedi günlük satışlar, yaklaşık 90.000 alıcı ve satıcıyı içeren toplam 133.19 milyon dolar oldu. Bu haftaki en pahalı NFT satışı, üç gün önce 219.102 dolara satılan Cardano zincirinden geldi. İkinci en pahalı NFT, iki gün önce 193.372 dolara satılan Ethereum tabanlı bir Cryptopunk #1,002 oldu.

Ethereum, geçen haftaya göre %0,33’lük hafif bir artışla 35,91 milyon dolar yakalayarak bu hafta NFT satışlarını yönetti. Bitcoin NFT satışları %10,93’lük bir artışla 35.61 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Solana, %1.97 artışla 19.17 milyon dolarlık satışla üçüncü sırada yer aldı. Polygon ve Immutable X, Polygon’un satışları %21,39 arttı.

Bu hafta en çok satan dijital koleksiyon, %18,54’lük bir artışla 6,79 milyon dolar biriktiren Immutable X’in Guild of Guardians oldu. Bitcoin’in PIZZA NFT’leri 5,91 milyon dolar elde ederken, Polygon’un Moongirl NFT’leri 5,77 milyon dolarlık satış kaydetti. 1 haftalık, çeşitli blok zincirlerindeki NFT satışlarında kayda değer bir canlanmaya işaret ederken, dijital varlıkların manzarası giderek istikrara kavuşuyor gibi görünüyor.

Bitcoin, Solana ve Polygon gibi önde gelen platformlar arasında çeşitlenen bir pazar olduğunu öne süren çeşitli büyüme oranları var. Guild of Guardians gibi koleksiyonlardaki göze çarpan satışlarla öne çıktı. Son yedi gündeki bu yükseliş eğilimi, muhtemelen NFT sektöründe canlı bir yaz için potansiyel olarak zemin hazırlayan yeni bir koleksiyoncu ilgisini gösteriyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.