a
coinnet

Bitcoin ETF, Yeni Bir Dönüm Noktasında: Sırada Ne Var?

coinnet
coinnet

ABD Spot Bitcoin ETF, art arda 18 işlem günü boyunca net girişler gördü. Sürekli yatırımcı ilgisini çekerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı. 11 Ocak’taki lansmanlarından bu yana rekor kıran seri, yatırımcılar arasında iyimserliğe yol açtı.

ETF’ler, kripto pazarında artan iyimserliği de vurguluyor. Aynı zamanda kısmende olsa Bitcoin’in fiyatında bir ralliye katkıda bulundu.

Bitcoin ETF, 18 Gün Boyunca Giriş Kaydetti

ABD’ye yatırımcı ilgisi Farside Investors verilerine göre, Spot Bitcoin ETF’leri, 18 günlük net girişle kanıtlandı. Bu, ETF’nin 11 Ocak 2024’teki lansmanından bu yana en uzun sürekli giriş serisini işaret ediyor. Sadece 6 Haziran’da, net girişler 218 milyon dolara ulaştı. Bitcoin yatırım araçlarına olan güçlü talep gösterdi.

Sırasıyla 37,6 milyon dolar ve 96,6 milyon dolar kaybeden Grayscale’in Bitcoin ETF GBTC ve ARK’nin ARKB’sinden çıkışlara rağmen, genel piyasa duyarlılığı olumlu kaldı. Kilit itici güç, tek bir günde 350 milyon dolarlık dikkate değer bir giriş gören BlackRock’un IBIT’iydi. Bu, IBIT’in toplam tarihsel net girişini etkileyici bir 17.431 milyar dolara itti.

Güçlü girişle, bu haftanın ABD’ye toplam net girişi Bitcoin ETF yaklaşık 1,7 milyar dolara yükseldi. Bu sürekli ilgi, yatırımcıların bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e olan artan güvenini yansıtıyor. Buna ek olarak, tutarlı girişler, daha fazla yatırımcı düzenlenmiş ETF’ler aracılığıyla Bitcoin’e doğrudan erişebilme imkanını öne çıkarıyor.

BTC Fiyatı Nereye Gidiyor?

Bitcoin ETF’lerine yapılan son akın, BTC’deki bir ralliye denk geldi. Önde gelen kripto analisti Kaptan Faibik, Bitcoin’in momentumunun 71.300 dolarlık önemli bir direnç seviyesini kırmaya bağlı olduğunu belirtti. “Bitcoin boğaları 71.300 doları geçebilirse, önemli bir ralli görebiliriz” yorumunu yaptı.

Bitcoin’in fiyat hareketleri genellikle daha geniş piyasa duygularını ve yatırımcı güvenini yansıtır. Şu anda, ABD’ye girişler Spot Bitcoin ETF sadece mevcut iyimserliği göstermekle kalmıyor. Qynı zamanda trend devam ederse daha fazla fiyat artışı potansiyeli de öneriyor.

Kaptan Faibik’in analizi, önemli bir seviye olarak 71.300 dolarlık dirence işaret ediyor. Bunun üstesinden gelmek, önemli yükseliş faaliyetlerini tetikleyebilir ve potansiyel olarak amiral gemisi kripto için 92.000 dolara bir ralliye yol açabilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.