a
coinnet

Metaverse Projesi Sandbox, 1 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

coinnet
coinnet

Kripto oyun başlangıcı Sandbox, 1 milyar dolarlık bir değerleme için yaklaşık 20 milyon dolar topladı. Diğer yandan kripto para projesi son yatırıma LG Tech Ventures ve True Global Ventures tarafından desteklenen yatırıma Kingsway Capital ve Animoca Brands liderlik etti.

Finansman duyurusunun ardından, SAND tokeni %4,5 arttı. Ancak bu yeni tur NFT ve oyun alanlarındaki daha geniş zorluklara hitap ediyor. Şirketin özel değerlemesi, 2022’de hedeflenen 4 milyar dolardan bugün 1 milyar dolara düştü.

2025’te piyasaya sürülmesi beklenen özellikleri geliştirmeye ve mobil cihazlar için merkezi olmayan bir metaverse geliştirmeye gidecek. Diğer bazı araçlarında güncellemeler de planlanmaktadır.

Metaverse” merkezi bir anlatı olarak öne çıksa da, bu sefer zirvelere geri döndüğünü henüz görmedi. Bununla birlikte, arkadaşlar veya bir topluluk için kendi metaverse’ini oluşturma yeteneği, geçen Kasım ayında Alpha’nın piyasaya sürülmesinden bu yana The Sandbox aracılığıyla geliştirilen bildirilen 5,7 milyon kullanıcı ve 1K benzersiz deneyimden açıkça görülen ilgi çekici bir olasılık olmaya devam ediyor.

Metaverse’in 2030 yılına kadar küresel ekonomiye 5T dolar ekleyebileceği tahminleriyle, bu sonsuza dek aranan sanal arazi, özellikle blok zincirleri aracılığıyla dijital mülkiyetin sadece Minecraft veya Roblox gibi sağlayıcılar için değil. Kullanıcıların bu zenginlikleri paylaşmaları için bir yol olacağına inanan Web3 açısından yatırım çekmeye devam ediyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.