a
coinnet

ABD’li Senatör Cynthia Lummis Bitcoin’i Emeklilik Planı Olarak Görüyor

coinnet
coinnet

Cynthia Lummis yakın tarihte yaptığı röportajda, Bitcoin’in emeklilik fonunda yer bulması gerektiğini belirtti. Senatör, sadece spekülasyon olarak görmek yerine günlük yaşamda da dünyanın en büyük kripto para biriminin daha fazla benimsenmesini istediğinin altını çizdi.

ABD Senatörü Lummis, CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin önemli bir “değer deposu” oldukları için diğer varlıkların yanı sıra emeklilik portföyünün bir parçası olması gerektiğini söyledi. Lummis, “Bitcoin gibi kripto para birimlerinin emeklilik fonlarında ve uzun vadeli fırsatlarda kullanılan çeşitlendirilmiş bir varlık dağılımının parçası haline geldiğini görmek istiyorum”  ifadelerini kullandı.  Lummis ayrıca bireylerin güvenli bir şekilde, kara para aklama ve Banka Gizliliği Yasası gibi engelleri aşarak Bitcoin ya da tercih ettikleri kripto para birimini kullanabilmesini görmek istediğini söyledi.

Cynthia Lummis, insanların tasarruf edebilmeleri için Bitcoin satıp alarak beklemeleri gerektiğini belirtti. Lummis röportajında, “Emeklilik paramızın tamamının ABD doları cinsinden olması konusunda endişeliyim. Çeşitlendirmenin bir parçası olarak çok çeşitli bir varlık dağılımına sahip olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bence uzun vadede Bitcoin en güçlü değer depolarından bir tanesi” sözlerine yer verdi.

Wyoming senatörü, ABD’deki birkaç kripto para dostu yetkiliden biri. Salı günkü röportajında, 176.000 doların üzerinde bir değere karşılık gelen 5 Bitcoin’e sahip olduğunu belirtti. Lummis, şimdilik gerçekten anladığı tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu söyledi. Yine de Ethereum’un da faydalarının olabileceğini ekleyerek, desteğinin yalnızca Bitcoin üzerinde olmadığının altını çizdi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.