a
coinnet

DeFi Protokolü Uwu Lend, 19 Milyon Dolarlık Saldırı Yaşadı

coinnet
coinnet

10 Haziran’da, zincir istihbarat platformu Arkham, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Uwu Lend’in potansiyel bir istismar yaşamış olabileceğini açıkladı. Arkham ve Cyvers, borç verme protokolünden 19 milyon dolardan fazla hortumlandığını bildirdi.

Uwu Lend’den 19 milyon doların üzerinde boşaltıldı

Bir onchain istihbarat şirketi olan Arkham’ın olası bir güvenlik ihlali hakkında topluluk bilgilendirdi. DeFi borç verme platformu Uwu Lend’in istismar edildiğine inanılıyor. Arkham, protokolden 19,3 milyon doların çıkarıldı. Adrese ve istismar işlemine kaşif bağlantıları sağladığını belirtti.

Uwu Lend’in protokolü esasen Aave’nin protokolünün bir çatalıdır ve 21 Eylül 2022’de başlatılmıştır. Defi platformu, “Sifu” takma adıyla bilinen, şu anda feshedilmiş olan Kanada kripto borsası QuadrigaCX’in kurucu ortağı Michael Patryn tarafından oluşturuldu. Patryn’in kripto endüstrisinde tartışmalı bir geçmişi var.

Cyvers platformundan gelen gerçek zamanlı güvenlik uyarıları da kripto topluluğunu Uwu Lend’in sorunları hakkında bilgilendirdi. Platform üzerinden şu açıklama yaptı;

“Sistemimiz [Uwu Lend] ile ilgili bir dizi şüpheli işlem tespit etti. Saldırgan 3 işlem gerçekleştirdi ve yaklaşık 19,5 milyon dolar elde edebildi. Ama hack hala devam ediyor. Miktar artabilir. Şu anda saldırgan çalınan dijital varlıkları [Ethereum] ile değiştiriyor.

Cyvers ayrıca saldırganın iki gün önce Tornado Cash tarafından finanse edildiğini belirtti. Cyvers, “sistemimiz, hack işlemlerinden önce kötü amaçlı sözleşme dağıtımını tespit etti” dedi. Güvenlik firması, şirketin güvenlik sistemlerinin “[Uwu Lend] için tüm fonları kurtarmış olabileceği” konusunda ısrar etti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.