a

Popüler blockchain madenciliği ve analitik platformu Etherscan ‘ın arkasındaki ekip, “Blockscan Chat” adlı Ethereum tabanlı cüzdandan cüzdana anlık mesajlaşma hizmetini başlattı.

Blockscan şu anda beta test modunda ve şu anda kullanıcıların cüzdandan cüzdana sohbete katılmasına, birden fazla cihazdan sohbete erişmesine, spam veya istenmeyen adresleri engellemesine ve bir mesaj alındığında blok gezgininde bildirim almasına izin veriyor.

Yeni özellik, diğer anonim insanlarla konuşmanın harika bir alternatif yolu. İsimsiz bir satın alma için pazarlık yapmak, özellikle Ethereum işlemlerine gömülü mesajlar bırakan bilgisayar korsanlarıyla uğraşmak için özellikle yararlı olabilir.

Geçen hafta, sözde bir beyaz bilgisayar korsanının 322 Ether iade ettiğini (ancak arama ücretlerini yüksek tuttuğunu) gören Multichain hack’i ve geçen yılki 610 milyon dolarlık PolyNetwork, suçlu ve kurbanlar arasındaki müzakerelerin bir parçası olarak Ethereum işlemleri aracılığıyla bir tartışmayı içeriyordu.

Alay Etmiş

Etherscan , 26 Ocak’ta “Merak etme amacın ne?” yazan bir tweet ile yeni özelliği ustaca alay etti. Bunu platformda mesajlaşma bildirimlerini gösteren bir ekran görüntüsü ile yaptı.

Bilgisayar korsanlarına bir ödül için para iade etmeleri için yalvarmanın yanı sıra, bu hizmet NFT pazarında faydalı olabilir.

Twitter kullanıcısı “bdmartino”, özelliğin alıcılar ve satıcılar arasındaki NFT satın alma müzakereleri için kullanılabileceğini savundu ve işlemin merkezi olmayan bir borsa aracılığıyla yapılması durumunda her iki tarafın da ilgili ücretleri azaltabileceğini ekledi. OpenSea gibi NFT platformlarına.

”BIR ADIM DAHA ILERI GIDEREK, NEDEN SUDOSWAP BENZERI IŞLEVSELLIĞI DOĞRUDAN BLOCKSCAN MESAJLAŞMA UYGULAMASINA YERLEŞTIRMIYORSUNUZ? NFT TICARET KONUŞMALARININ BÜYÜK BIR KULLANIM DURUMU OLMASI MUHTEMELDİR.”

— BRUNO (@BDMARTİNO) 25 OCAK 2022

Kullanıcı gizliliği ve veri depolama açısından Blockscan, bilgilerinin birden fazla bölgedeki sunucularla “küresel barındırma sağlayıcıları” aracılığıyla saklandığını ve etkin olmayan verilerin 24 ay sonra silindiğini belirtiyor.

Ayrıca, bilgilerin üçüncü şahıslarla değiş tokuş edilmeyeceğini belirtmiş. Ancak veri ambarları, BT hizmet sağlayıcıları ve veri analiz ajansları gibi ortaklara ifşa edileceğini veya aktarılacağını belirtir.

Hizmet şartlarına göre, yanlış, yanlış veya yanıltıcı bilgi vermek gibi kabul edilebilir kullanım politikalarını ihlal eden herhangi bir kullanıcı, Blockscan ve Etherscan’ın ilgili hizmetlerinin bir kısmından veya tamamından hariç tutulabilir.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.