a
coinnet

Kripto Piyasasında Haftanın En Çok Kazananları ve Kayıp Yaşayanları

coinnet
coinnet

Kripto piyasasında bir hafta daha geride kalıyor. Oldukça yoğun geçen bir haftanın ardından piyasalarda pek çok varlık hareketleriyle dikkat çekti. Peki hangi para birimleri en çok kazandırdı? Düşüşlerde yatırımcıyı neler zorladı?

Bitcoin’in fiyat hareketleri, son zamanlarda oldukça sık olduğu için hafta sonu sakinleşti. Lider kripto para birimi hala 66.000 doların biraz üzerinde kalıyor.

BNB ve NEAR çift haneli rakamlarla terk ettiği için haftalık ölçek çoğu kripto varlığı için oldukça acı verici oldu. UNI ve TON birkaç istisna arasındadır.

Bitcoin’in Değişken Haftası

Son birkaç hafta sonu fiyat hareketleri açısından oldukça sıkıcı geçti. BTC’nin 69.500 dolar civarında olduğu bir önceki hafta sonu da öyle. Pazartesi, varlığın 70.000 doların biraz üzerine çıkmasıyla daha olumlu olmuştu. Fakat küresel verilerin stresiyle beraber hızlı bir geri dönüş oldu. Bunun sonucunda dört bin dolar aşağı gitti.

Bu oynaklık, yatırımcıların ABD TÜFE rakamlarına ve sonraki FOMC toplantısına hazırlanırken geldi. Beklenenden daha iyi enflasyon verileri BTC’yi bir kez daha 70.000 dolara uçurdu. Ancak Fed’in faiz oranlarını düşürmeyi reddetmesi başka bir fiyat düşüşüyle sonuçlandı.

Kripto Piyasasında Haftalık Kaybedenler ve Kazananlar

Çoğu büyük hacimli kripto para birimler, hafta sonu boyunca oldukça hareketsiz kaldı. Toncoin ve Uniswap’ın yerel tokeni, geçen Pazar gününden bu yana en büyük kazananlar olarak ortaya çıktı. TON %10 değer ekledi ve 7,8 dolarda yer aldı. UNI %15 arttı ve 11,5 doların üzerinde işlem görüyor.

Buna karşılık, BNB aynı zaman dilimi içinde %11 oranında düştü ve şu anda 606 dolar civarında işlem görüyor. Binance Coin’in geçen hafta 715 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini çizdi. Ancak o zamandan beri 100 dolardan fazla kaybetti.

NEAR ve SHIB, daha büyük alternatiflerinden diğer çift haneli kaybedenler oldu. SOL, DOGE, ADA, LINK, AVAX, BCH, LINK, MATIC, ETH ve DOT da kırmızı alandan çıkamadı.

Toplam kripto piyasa değeri son yedi günde 120 milyar doların üzerinde kaybetti. Şu anda 2.550 trilyon dolar seviyesinde.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.