a
coinnet

Binance, Tüm Kullanıcıları KYC Doğrulaması Yapmaya Davet Etti!

Dünyanın en popüler ve büyük kripto para borsası Binance, uzun bir süredir birçok ülkenin düzenleyici kurumu ile karşı karşıya gelmiş durumda. Her olumsuz haberin ardından borsa "uyumlu bir şekilde halledeceğiz" açıklaması yapıyordu. Şimdi ise bu uyum çerçevesinde önemli bir açıklama yapıldı. Kurucu Chanpeng Zhao'nun da tweet attığı gibi tüm Binance kullanıcıları KYC doğrulamasını tamamlamak zorunda!

coinnet
coinnet

Dünyanın en popüler ve büyük kripto para borsası Binance, uzun bir süredir birçok ülkenin düzenleyici kurumu ile karşı karşıya gelmiş durumda. Her olumsuz haberin ardından borsa “uyumlu bir şekilde halledeceğiz” açıklaması yapıyordu. Şimdi ise bu uyum çerçevesinde önemli bir açıklama yapıldı. Kurucu Chanpeng Zhao’nun da tweet attığı gibi tüm Binance kullanıcıları KYC doğrulamasını tamamlamak zorunda!

Artık Binance kullanıcıları işlemlerini devam ettirmek istiyorlarsa Müşteri Tanıma Sistemi doğrulamalarını da tamamlamış olmaları gerekecektir. Aksi takdirde Binance’ın sağladığı hizmet ve ürünlerden faydalanamayacaklar. Yeni üye olacak olan kullanıcılar için KYC doğrulaması Binance sistemine girişte verilecek. Ancak, aktif olarak kullanmaya devam eden ve KYC doğrulamasını tamamlamamış olan kişiler için de bazı sınırlamalar getirildi. 2021-10-19 00:00 AM (UTC) tarihine kadar yalnızca para çekebilecekler.

“Henüz Ara Doğrulamayı tamamlamamış olan mevcut kullanıcıların hesap izinleri, para çekme, emir iptali, pozisyon kapatma ve geri ödeme ile sınırlı hizmetler ile geçici olarak “Yalnızca Para Çekme” olarak değiştirilecektir.”

Bu yazının ardından Binance tarafından yapılan açıklamada “kullanıcıların doğrulamalarını hemen tamamlamaları şiddetle tavsiye edilir” yazısı yer aldı.

Binance tarafından KYC doğrulamasının zorunlu tutulması, ülkelerin kara para aklama faaliyetleri ile olan mücadelesine katkı sağlamak için yapıldığı bildirildi. Geçtiğimiz günlerde İtalya, Hollanda, Almanya ve daha onlarca ülkeden uyarı alan kripto para borsası, herhangi bir şüpheli hareket görülmesi halinde ülkelere bildirilmesi ve tespit edilmesi için böyle bir adım attığını açıkladı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.