a
coinnet
coinnet
coinnet

Biliyorsunuz ki piyasadaki düşüşün ardından birçok olumsuz haberi sizlerle paylaştık. Bunlara Terra`nın çöküşü, Coinbase`in yolsuzluk iddiaları, Celcius`un iflas etme olayını örnek verebiliriz. Tabi bunların neticesinde piyasaya olan güvende gözle görülür oranda bir güvensizlik başladı. Peki Bitget borsası bu konuda neler yaptı onlardan bahsedelim.

Bu kadar tehlike içeren bir dönemde rakiplerinin dışında yükseliş gösteren Bitget borsası, kullanıcıları bir projeye imza atıyor. Singapur merkezli olan bu borsa, dolandırıcılığa karşı sigorta yapacak. Bu sayede çizdikleri profilin kalitesi daha da artacak. Onun dışında da kripto paraya olan güveni geri kazanacak.

Bitget borsası bu girişim için 200 milyon dolar finansman sağlayacak. 6.000 BTC ve 80 milyon USDT’ den oluşan 200 milyon dolar finans desteği sağlayarak koruma fonunun güvenlik endişelerini giderme ve yatırımcının kripto paralara olan güvenini daha da artırmak adına olan artırma girişimi olduğunu söyledi.

Biliyorsunuz son zamanlarda çeşitli borsalarda ve oluşumlarda kripto para yatırımcılarını mağdur eden türden birçok olumsuz olay yaşandı. Bunun yanı sıra sizlerle kripto para dolandırıcılarının ve yapılan vurgunların haberini paylaştık. Bitget`in başlatmış olduğu bu proje hem kripto para piyasasına olan güveni sağlayacak, hem ekosistemdeki bu tip dolandırıcılık faaliyetlerini azaltacak hem de kaybedilen yatırımcıların geri kazanılmasına yol açacak.

Bitget `in Popüleritesi Arttı

2018 yılında kurulan Bitget borsası, yaklaşık 20.000 aktif trader ile aktiflik gösteren ve en hızlı büyüyen borsalardan biridir. Bitget, LinkedIn profiline göre 2021’de 100 milyar dolara yakın işlem değeri kaydedildi. Bitget borsası konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sağladığımız fonun stablecoin tahsisinin bir kısmının piyasa istikrarsızlığı ile ilişkili baskıları hafifletmeye yardımcı olması gerekiyor.”

Yapılması planlanan bu sigorta projesinin üç yıllık bir güvence altına alma anlaşması olacak. Bu üç yıllık sözleşmenin herhangi bir üçüncü şahıs ile bir bağı olmayacak. Yani tüm anlaşma Bitget ile Kullanıcı arasında olacak. Bitget borsası genel müdürü Gracy Chen şu açıklamayı yaptı:

 “Koruma fonu, yatırımcıların endişelerini azaltmamıza ve potansiyel kullanıcıları çekmemize yardımcı olacak. Girişimimizin diğer borsaları hesap verebilirlik endişelerini ele almaya teşvik edeceğine ve yatırımcıların güvenini geri kazanmaya yardımcı olacağına inanıyoruz.”

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.