a
coinnet

Cardano Teknik Analiz: ADA, Kripto Rallisine Katılıyor Mu?

coinnet
coinnet

Cardano teknik analiz: Kripto piyasası, en iyi dijital varlıklarla yukarı yönlü devam etti. Bitcoin ve Ethereum’un liderliğinde yeni hafta yükselişe başladı. BTC fiyatının 70.000 dolara ulaşması ve ETH’nin 4000 doları aşmaya hazır oldu.

Cardano da dahil olmak üzere büyük altcoinlerin çoğu yenilenen bir satın almaya tanık oldu. Haber esnasında ADA fiyatı %3,5 arttı ve genel direnci kırmak için son düzeltmeden bir geri dönüş gösteriyor.

Cardano Teknik Analiz

Son altı hafta boyunca, Cardano fiyatı, iki trend çizgisi içinde yankılanan yatay şekilde işlem görüyor. Altcoin, her trend çizgisinden iki kez toparlandı ve fiyat aralığını kademeli olarak daraltan aktif direnç ve destek gösterdi.

Cardano teknik analiz; simetrik üçgenin, hakim eğilim için tükenmiş momentumu geri kazanmak için bir konsolidasyona yol açtığı bilinmektedir. ADA fiyatı şu anda 0,47 dolardan işlem görüyor ve yükseliş için üçgenin üst sınırına gidiyor.

Bitcoin, ABD’deki Kapalı Borsayı Kullandı

Kripto analitik firması Santiment, Bitcoin’in bir kez daha 70.000 dolarlık piyasa değerini aştığını vurguladı. Bu dönüm noktası, Anma Günü nedeniyle ABD hisse senedi piyasalarında bir duraklama ile aynı zamana denk geliyor.

Santiment, bu olumlu hareketin, kripto piyasasının 2022’den beri sürdürdüğü bir korelasyon olan geleneksel borsalardan bağımsız olarak performans gösterme yeteneğini gösterdiği için özellikle cesaret verici olduğunu belirtti. Bu gelişme, geleneksel piyasa etkilerinin yokluğunda bile kripto para piyasasının gelişen esnekliğini ve potansiyelini vurgulamaktadır.

ADA Temel Direnç Seviyesine Yaklaşıyor

Cardano teknik analiz; daha geniş piyasa duyarlılığı yükselişe devam edebilir. ADA fiyatının biriken yükseliş momentumunu serbest bırakmak için genel eğilim çizgisini aşması muhtemeldir. Kırılma sonrası ralli, varlığı 0.624 dolara, ardından 0.68 dolara itebilir.

Bununla birlikte, genel eğilim çizgisindeki arz baskısı devam ederse, Cardano fiyatı önümüzdeki bir veya iki hafta için mevcut konsolidasyonunu uzatabilir.

Teknik Gösterge

  • Göreceli Güç Endeksi: %50 işaretinde sallanan RSI eğimi, piyasa katılımcıları arasında tarafsız bir duyarlılık öngörüyor.
  • Üstel Hareketli Ortalama: 0,5-0,52 dolar civarında sallanan 100 ve 200 günlük EMA eğimi, tüccarlar için yüksek bir tedarik bölgesi oluşturur.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.