a

Circle CEO’su Kripto ve Geleneksel Banka İlişkisinin Kesilmesi Gerektiğini Savunuyor

coinnet
coinnet

Circle ‘ın CEO’su Jeremy Allaire, CNBC’ye verdiği demeçte, “Bankacılık sistemini kriptodan korumaya dair çok fazla konuşma yapılması biraz ironik, burada dijital doları bankacılık sisteminden korumaya çalıştığımız bir durumdayız” dedi.

“Geçtiğimiz hafta birçok şeyin ortaya çıktığını görmeye başladığımız için birçok önlem aldık. Tüm rezerv varlıklarımızı olağanüstü bir koruyucu olan Bank of New York Mellon’a taşıdık” dedi.

Circle kısa bir süre önce, bu ay çöken Silicon Valley Bank’ta bulunan stabilcoini USDC için 3,3 milyar dolarlık rezervi olduğunu açıkladı. Düzenleyiciler bunun yerine devraldı ve bir köprü bankası oluşturdu. Circle CEO’su Allaire, ABD hükümetinin likidite krizini kapatmak için 25 milyar dolarlık fonla müdahale etme kararını da övdü. 

USDC başlangıçta dolar sabitlemesini geçici olarak kaybetme endişesiyle karşı karşıya kalsa da, şirket bir kıyamet günü senaryosunu önleyecek sistemlere sahip olduğunu söyledi. Şirket, “Düzenlenmiş bir ödeme tokeni olarak USDC, ABD Doları ile 1:1 kullanılabilir olmaya devam ediyor” dedi.

Silicon Valley Bank, Circle ‘ın 42 milyar dolarlık rezervinin kabaca %8’ini barındırıyordu. Salı gününe kadar şirketin parası, stablecoini bire bir destekliyordu.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.