a
coinnet

FTX OpenAI Rakibi Anthropic’teki Hisselerini Satmayı Planladığı Bildirildi

coinnet
coinnet

Semafor’a göre FTX, OpenAI rakibi Anthropic’teki hissesini satmayı düşünüyor. Kasım 2022 tarihli raporlara göre, kripto para borsası şu anda Anthropic’te 500 milyon doların üzerinde hisseye sahip olduğu belirtildi.

Semafor, hisseleri satabilecek bankanın Perella Weinberg olduğunu ve bankanın bu konsepti yatırımcılara sunduğunu bildirdi. Financial Times, FTX’in Twitter’a yaptığı 43 milyon dolarlık yatırımla ilgili bilgileri içeren bir e-tabloyu ortaya çıkardı. Yapay zeka ve daha özel olarak üretken yapay zeka dünyayı kasıp kavurdu. 

AI Boom’da Bankacılık

İki kurumsal dev olan Microsoft ve Google, teknolojiyi geniş çapta kullanılabilir hale getirmek için milyarlarca dolar harcadı. OpenAI ve ChatGPT’nin Microsoft’un Bing web tarayıcısına dahil edilmesinin şirkete 13 milyar dolarlık yatırıma mal olduğu söyleniyor.

“Üretken yapay zeka” terimi, insanlar tarafından sağlanan belirli yönergelere yanıt olarak malzeme oluşturması öğretilen makineleri tanımlamak için kullanılır. Bu yılın başlarında Google’dan 400 milyon dolarlık bir yatırım aldıktan sonra 2021’de eski OpenAI personeli tarafından kurulan Anthropic, Mart ayında Claude AI’yı tanıttı.

Spark Capital başkanlığındaki Anthropic, Mayıs ayında C Serisi bağış toplamada 450 milyon doları başarıyla aldı. Aynı ay Anthropic, Claude AI’yi, chatbot’un 100.000’den fazla tokenı veya yaklaşık 75.000 kelimeyi anlayabileceği noktaya kadar geliştirdiğini söyledi.

Kasım ayında FTX Bölüm 11 kapsamında iflas koruması istedi. Bir ay sonra, FTX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, elektronik dolandırıcılık, kara para aklama ve komplo iddialarıyla tutuklandı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.