a
coinnet

Japonya Başbakanı, Dijital Dönüşüm Yatırımını Açıkladı

coinnet
coinnet

Cointelegraph’ın haberine göre, Fumio Kishida’ya göre Japonya hükümetinin dijital dönüşüme yaptığı yatırım, dijital çözümler kullanarak yerel makamlara NFT’ler vermeyi içeriyordu. 2021’den bu yana Japonya başbakanı Fumio Kishida, hükümetin değiştirilemez belirteçler veya NFT’ler ve Metaverse ile uğraşanlar da dahil olmak üzere Web3 hizmetlerini tanıtmak için çaba göstereceğini söyledi.

3 Ekim’de Kishidabir konuşma yaptı. Hükümetin, ülkenin dijital dönüşümüne yaptığı yatırımdan bahsetti. Kendi yetki alanlarındaki zorlukları çözmek için dijital teknolojiyi kullanan yerel makamlara NFT’ler vermeyi içerdiğini de söyledi. Ayrıca ulusal kimlik kartlarını dijitalleştirmeyi ima etti. Buna ek olarak Başbakan, kabinenin metaverse ve NFT’leri kullanan Web 3.0 hizmetlerinin kullanımını genişletme çabalarını teşvik edeceğini söyledi.

Japonya başbakanı Kishida, Japonya’nın teknolojik yatırımlarının ABD ile ortak bir çabanın parçası olmasını belirtti. Yarı iletkenlerin geliştirilmesine, üretilmesine ve teknoloji sektörüyle ilgili reform düzenlemeleri üzerinde çalışacağını söyledi. Ekim 2021’de göreve gelen mevcut Başbakan, Japonya’daki Bitcoin (BTC) işlemlerinin vergilendirilmesinden yana olduğunu öne süren eski Japonya Başbakanı Yoshihide Suga’yı takip etti.

Kishida’nın görev süresi boyunca, Japonya’daki kripto kullanıcıları, Mt. Gox, ülkedeki kripto Atm’lerin yeniden piyasaya sürülmesine yıllarca süren yasal gecikmelerden sonra geri ödeme prosedürleri konusunda ilerliyor. Ağustos ayında, ülkenin kripto savunuculuk gruplarından ikisi olan Japonya Kripto Varlık İş Birliği ve Japonya Kripto Varlık Değişim Birliği, bireysel yatırımcılar için kripto kazançlarında %20 oranında ayrı bir vergi çağrısında bulundu. Birçoğu şu anda %55’e varan bir kripto vergi oranıyla karşı karşıya.

Kripto paralara, Web 3’e ve NFT’lere dair haberleri güncel oalrak Twitter‘da da takip edebilirsiniz. Ayrıca günün bir diğer önemli başlığına göz atmak için bağlantıyı izleyebilirsiniz:

Kim Kardashian SEC ile Anlaştı, Ethereummax’ı Yasadışı Tanıttığı için 1.26 Milyon Dolar Ödeyecek

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.