a
coinnet

Kripto Para Borsası Coinbase Almanya’dan Lisans Aldı

coinnet
coinnet

Kripto para borsası Coinbase, Almanya’nın Finansal Denetim Kurumu Bafin’den onay aldı. Coinbase Almanya önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek. Almanya’da yayın yapan Presseportal’ın aktarımına göre Coinbase Avrupa’da lisans alan ilk kripto para borsası oldu.

Şirket yaptığı açıklamada “Alman Federal Mali Denetleme Kurumu (Bafin), Ocak 2020’de tanıtılan yeni lisans rejimi kapsamında Coinbase Germany GmbH’ye kripto saklama ve ticareti için bir lisans verdi.” sözlerine yer verdi. Coinbase’e göre, bu lisans Avrupa Birliği’nde türünün ilk örneği ve Coinbase Almanya bu lisansı alan ilk şirket.

Şirket aldığı lisans ile birlikte kripto varlıklarda kendi özsermayesi ile işlem de yapabilecek ve Alman pazarındaki müşterilerine custody hizmeti sunabilecek. Coinbase Almanya, hizmetleri yerelleştirmek ve ürün tekliflerini artırmak dahil olmak üzere hem yeni hem de mevcut Alman müşterilere daha etkin bir şekilde hizmet vermek için önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek. Şirket, lisansı almadan önce Almanya Denetim Kurumu ile yakın bir şekilde çalışmalar gösterdiğini söylemişti. Coinbase, yakın zamanda Japonya’da faaliyet göstermek için ülkenin en büyük finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Ajansı’ndan(FSA) da onay aldı.

2019 yılında Almanya Federal Meclisi’nde alınan kararla, kripto para hizmeti verecek kuruluşlara lisans alma zorunluluğu getirilmişti. Lisans almayan kuruluşların Almanya’dan ayrılmaya zorlanacağı da yetkililerce açıklanmıştı. Kuruluşların 30 Kasım’a kadar başvuruda bulunması gerekiyordu.  Christian Schimes, lisans zorunluluğunun kripto para sektörüne netlik kazandırarak, piyasayı ileriye götürecek bir hamle olarak değerlendirmişti. COIN hisseleri, lisans duyurusunun ardından yaklaşık %4 oranında değer kazandı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.