a
coinnet

New Jersey ‘nin Emeklilik Fonu, 7 Milyon Dolarlık Bitcoin Madenciliği Yatırımı Yaptı!

Bitcoin madenciliği kripto sektörü için oldukça önemli bir yeri kapsıyor. Bir son dakika haberine göre New Jersey 'deki "Common Pension Fund D" isimli bir emeklilik fonu Bitcoin madenciliğine 7 milyon dolar değerinde yatırım yaptı. Bu büyüklükteki ve çeşitteki bir yatırım, New Jersey tarafından ilk kez yapılıyor.

coinnet
coinnet

Bitcoin madenciliği kripto sektörü için oldukça önemli bir yeri kapsıyor. Bir son dakika haberine göre New Jersey ‘deki “Common Pension Fund D” isimli bir emeklilik fonu Bitcoin madenciliğine 7 milyon dolar değerinde yatırım yaptı. Bu büyüklükteki ve çeşitteki bir yatırım, New Jersey tarafından ilk kez yapılıyor.

Common Pension Fund D isimli emeklilik fonu 30 milyar dolar yönetiyor. Bu bütçeden 7 milyonluk kısım ise Bitcoin madenciliğine ayrılarak kripto sektörü için önemli bir adım atıldı. Haziran ayında Riot Blockchain (NASDAQ: RIOT) isimli madencilik şirketine 3.66 milyon dolarlık yatırım geldi. Ardından ise Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA) isimli Bitcoin madencilik şirketine 3.39 milyon dolar yatırıldı. Böylelikle 7 milyon doları geçen önemli bir bütçe Bitcoin madenciliği için tahsis edilmiş oldu.

New Jersey emeklilik fonu tarafından yapılan Bitcoin madenciliği yatırımı kripto sektörü için oldukça önemli bir adım oldu. Çin’in %70 oranında Bitcoin madenciliğini elinde tutmasına rağmen bitmek bilmeyen baskıları madencilik sektörüne bir darbe indirmişti. Çinli madenciler Kuzey Amerika ve Kazakistan bölgeleri başta olmak üzere kendilerine yeni yerler keşfetmeye başladılar. Bir açıdan da bu durumun madenciliğin merkezileşmesini önlemek için iyi bir adım olduğunu söyleyenler de mevcut.

Bitcoin Fiyatı Yükselişte!

Bitcoin fiyatı New Jersey ve gelen diğer olumlu haberler ile 34.000 dolara ulaştı. Son bir haftada %8, son 24 saat içerisinde de %4 oranındaki artışla yazının yazıldığı sırada 33.890 dolardan işlem görmektedir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.