a
coinnet

SOLAR NETWORK (SXP) TÜRKİYE PAZARINA AÇILIYOR.

coinnet
coinnet

Solar Network ( SXP ), Topluluk Odaklı Merkeziyet ‘siz bir Blok Zinciri Projesidir. Hedef, Gerçek Yönetişim Sistemi ile birlikte bir Ekosisteminin inşa edilmesi Amaçlanmıştır.

SXP, Yapı itibari ile Açık Kaynaklı olan Mekanizması sayesinde, Geliştiricilere ve Topluluk katılımına olanak tanımaktadır.

Şimdi, sizde Solar Ekosistemini keşfedin… Ve Yönetişim Sistemine yada Solar Platformuna katkıda bulunun….


Solar Nedir?

Solar (SXP), İlk olarak Ethereum ve Binance Smart Chain blok zincirlerinde ERC-20 ve BEP-20 belirteci olarak piyasaya sürülmüştü. Sonrasında, Geliştirme ekibi tarafından süren uzun yoğun çalışmalar neticesinde, yerel tokeni SXP olmak üzere ARK Core tabanlı kendi Merkeziyetsiz blok zincirine geçişini tamamlamış bulunmakta. Ayrıca, Mainnet geçişi akabinde, yerel kripto para birimi olarak SXP ile Solar Core tarafından desteklenen DPoS (Delegated Proof of Stake) konsensüs modelini kullanan bir Layer-1 blok zinciri olmuştur..

Solar, Proof-of-Stake Madencilik sistemi kullanan bir blok zinciri ağı olacaktır. Ağ üzerindeki tüm Blockchain işlemlerindeki ücretlerde, Staking ödemelerinde ve DAO lar da sadece SXP belirteci kullanılacaktır. Ayrıca, SXP blok zinciri, “burn/yakma” adı verilen yeni bir işlem türünü etkinleştirecektir. Bu işlem türü, herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan herkesin herhangi bir zamanda doğrudan Solar cüzdanından SXP belirteçlerini yakmasına izin verir. Açıkçası, bu işlem türü, cüzdanda uyarılar ve büyük bir güvenlik reddi ile birlikte gelmektedir. Yakma işlemleri, birçok Solar ürün ve Token oluşturma, Metaverse ve Launchpad gibi özelliklerde tanıtılacaktır.

Solar Core, düğümlerin (Node) blokları kaçırma olasılığını en aza indirmek ve dolayısıyla daha kararlı ve operasyonel anlamda bir blok zinciri oluşturmak için daha sağlam bir blok üretim düzeni sağlar.

Kullanıcılar, Solar’ın Side Ledger Protocol’ü (SLP) ile kendi takas edilebilir ve takas edilemez Tokenlerini oluşturabileceklerdir. Bu, aynı zamanda kullanıcıların NFT ‘lerin yanı sıra ERC-20/BEP-20 uyumlu belirteçler yapabileceği anlamına gelir. Solar cüzdanı bu Tokenleri sorunsuz bir şekilde destekleyecektir.

Bu yılın ilk çeyreğinde, topluluk ve geliştiricilerin Layer-1 blok zincirinin temelini oluşturduğu SXP için kritik bir dönem oldu. Ancak 2.nci çeyrekte, SXP blok zincirinde birçok heyecan verici gelişmelerin yaşanacağı duyuruldu. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için lütfen White paper ve Roadmap (yol haritası) kaynaklarını inceleyin. Aşağıdaki linkler üzerinden bu belgelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sitede White paper Türkçe versiyonu da mevcuttur.

Whitepaper: https://solar.org/whitepaper


Yol haritası: https://solar.org/roadmap


Staking

Blok ödülleri ve işlem ücretleri, belirli bir bloğu bildirmekten ve ağın güvenliğini sağlamaktan sorumlu aktif delegeye verilir. SXP blok ödülü ve herhangi bir ücretin bu birleşimini “toplam ödül” olarak adlandırıyoruz. Solar blok zincirinde, Delegelerin çoğu toplam ödülden küçük bir komisyon almayı ve kalan komisyonu da seçmenleriyle paylaşmayı seçmektedir…

Delegeler kendi seçmenleri tarafından seçilirler. Seçmenler bir delegeye oy vermek için cüzdanlarının ağırlığını kullanacaklardır. Her hangi bir delege yeterli cüzdan gücüne sahip ise ilk 53 sıralamasına girecek ve ödül kazanmaya başlayacaktır.

Seçmenlerin SXP belirteçlerini her hangi bir delegeye kilitlemeleri veya göndermeleri gerekmez. Bir kullanıcı oy kullandığında, oy ağırlıkları kendi seçtikleri ağ Doğrulayıcısına (Delege) atanır. Bir kullanıcının oy ağırlığı, fonlar gönderilip alındıkça otomatik olarak ayarlanır ve yeniden oy kullanmaya veya hissesinde değişiklik yapmaya gerek yoktur.


NFT PAZARYERİ

NFT’lerin oluşturulması ve Metaverse içinde sergilenme olasılığı veyahut kullanım amaçlı NFT öğelerinin satın alınması gibi şeylerin Metaverse’de, Solar projesi için yüksek oranda rağbet göreceğine inanıyoruz.

Solar, ilerideki hizmetlerini ve teknolojisini OpenSea gibi bazı NFT pazar yerlerinde sunmak için potansiyel fırsatları araştıracaktır. Her durumda Solar, tüm kullanıcılara NFT ‘lerini üçüncü taraf hizmetlerini veya Solar’ın arkasındaki geliştiriciler tarafından oluşturulan bir NFT pazaryerini kullanarak ve bunları pazaryerinde sunmaları için olanak sağlayacaktır.


Şimdi size uygun cüzdanı indirin ve güvenle kullanmaya başlayın;

https://solar.org/desktop-wallet

Doğrudan SXP blok zinciri ile etkileşime girecek olan Ana Yazılım, Solar cüzdanı kullanmaktır. İlk Solar cüzdanı ARK depolarından çatallanır ve SXP belirteçleri göndermek ve almak veya SXP blok zincirinde delegelere oy vermek için bir takım temel işlevler sunar.


SXP Belirteci özellikleri;

CoinMarketCap (cmc) verilerine göre; dolaşımdaki toplam jeton miktarı yaklaşık 479 Milyondur. Bu oran ERC20 ve BEP2/BEP20 Jetonlarının birleşmesi akabinde oluşacak Miktardır. Dolaşımdaki Jeton miktarı CMC tarafından doğrulanmış olup yatırımcılar için güven sağlamıştır.


Bugün sizde Solar ekosistemine katılın. Topluluk ile iletişime geçin. En yeni haberleri ve güncellemeleri zamanında Gerçek kaynaklardan alın.

Twitter: https://twitter.com/SolarNetwork

Medium: https://blog.solar.org

Telegram TR: https://t.me/solarnetwork_tr

Telegram: https://t.me/Solar & https://t.me/@Solar_Network

Discord: https://discord.solar.org

Website: https://solar.org

Whitepaper: https://solar.org/whitepaper

Github: https://github.solar.org

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.