a

Son Zamanlarda Ortaya Çıkan Airdrop’ların Yüzde 46’sı zirve Gördü

coinnet
coinnet

CoinGecko, 2020’den bu yana en büyük 50 kripto airdrop’u değerlendirdi. Tokenlerin halka açık olarak listelenmesinden sonraki iki hafta içinde tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaştı.

Kripto para birimi veri toplayıcı CoinGecko’dan alınan son veriler, airdrop’lardaki hareketliliği öne çıkardı. Yatırımcılar, kripto tokenlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinde satış fırsatını kaçırdığını gösteriyor.

Airdrop Tokenlerinde Yeni Trend Oluştu

2020’den bu yana airdrop ilgisinde önemli bir artış oldu. Ücretsiz airdroplop jetonları almanın en yaygın yolu, lansman öncesi blok zinciri ağı etkinliğine veya tanıtım çalışmalarına katılmaktır.

Hatta bir yatırımcı hakkında önemli bir bilgi paylaşıldı. On yedi yaşındaki bir kripto yatırımcısının Solana merkezli JUP airdrop’tan 1 milyon doların üzerinde kazandığını iddia edildi.

CoinGecko’nun yakın tarihli bir raporuna göre, son dört yıl içinde, Ethereum Name Service, Blur ve LooksRare gibi önde gelen tokenler de dahil olmak üzere en iyi 50 kripto tokeni airdrop’unun yaklaşık yarısı (%46) iki hafta içinde en yüksek fiyatlara ulaştı.

Raporda, “En büyük 50 airdrop’tan 23’ü (%46) airdrop tarihlerinin ilk 2 haftasında en yüksek token fiyatlarını kaydetti” ifadesi yer aldı.

Son İki Hafta Yeni Tokenler

İlk iki hafta içinde zirveye ulaşan diğer airdroped tokenleri arasında Manta Network (MANTA), Anchor Protocol (ANC) ve Heroes of Mavia (MAVIA) yer alıyor.

Bazı projeler birkaç gün içinde en yüksek kazançlara ulaştı. Son dört yılda ilk 50’den sadece bir airdrop token’ın en yüksek fiyatına ulaşması bir yıldan fazla sürdü.

Optimism (OP) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması bir yıl yedi ay sürdü. Bu arada, Sweat (SWEAT) airdrop’un ardından iki gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Wen (WEN) üç günde en yüksek kazançlar elde etti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.