a
coinnet

Bloomberg Analisti, Ethereum ETF Tarihini Yeniden Doğruladı

coinnet
coinnet

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti, Cuma günü değiştirilmiş S-1 (kayıt beyanı) başvurularında bir artış gözlemledi. Daha sonra ABD spot Ethereum borsa yatırım fonları (ETF’ler) için 2 Temmuz lansman tarihi tahminini yeniden doğruladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, SEC’in S-1 başvurularını onaylamasını bekleyen spot Ether ETF’lerin bu yaz piyasaya sürüleceğini belirtti.

Ethereum ETF, 2 Temmuz’da Piyasada Olabilir

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, ihraççılardan gelen değiştirilmiş S-1 (kayıt beyanı) başvurularındaki artışın ardından spot ETH borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) için 2 Temmuz lansman tarihi tahminini yeniden doğruladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçen ay sekiz spot Ethereum ETF için 19b-4 başvurusunu onayladı. Bununla birlikte, bu spot eter ETF’lerin işlem görmeye başlaması için menkul kıymet gözlemcisinin S-1 başvurularına yeşil ışık yakması gerekiyor. Balchunas, sosyal medya platformu X’de şunları paylaştı: 

Bugün bir sürü değiştirilmiş S-1’in dosyalandığını göreceğiz, muhtemelen bu öğleden sonra. Daha sonra top, ihraççılara herhangi bir son değişiklik ve etkinlik (diğer bir deyişle son onay) hakkında bilgi vermek için SEC’in mahkemesinde. ETH ETF’lerin lansman tarihi için over/under olarak 2 Temmuz ile çizgiyi tutuyoruz.

Balchunas’ın beklediği gibi, birden fazla spot Ethereum ETF ihraççısı Cuma günü değiştirilmiş S-1 başvurularını sundu. Bloomberg analisti, bu gönderimlere dayanarak, spot Ether ETF’lerinin ücretlerinin spot bitcoin ETF’leri kadar düşük veya daha düşük göründüğünü belirtti.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’un 10 milyar dolarlık tohum yatırımıyla pazara girdiğini detaylandırdı. Vaneck ayrıca, Franklin’in %0,19’uyla yakından eşleşen %0,20’lik düşük bir ücret ortaya çıkararak, Blackrock’a ücretleri 30 baz puanın altında tutması için baskı yaparak dosyaladı. Balchunas, Fidelity, Bitwise, 21shares ve Grayscale’in de dosyaladığını ancak ücretlerini açıklamadığını belirtti.

SEC’ten ETF Onayları

SEC, 23 Mayıs’ta sekiz spot ETH ETF 19b-4 başvurusunu onayladı. Düzenleyicinin bildirimine göre, NYSE Arca, Grayscale Ethereum Trust ve Bitwise Ethereum ETF’yi listelemek için izin aldı. Nasdaq, Blackrock’un Ishares Ethereum Trust’ını listelemek için onaylandı.

BZX Exchange, Vaneck Ethereum Trust, ARK 21shares Ethereum ETF, Invesco Galaxy Ethereum ETF, Fidelity Ethereum Fund ve Franklin Ethereum ETF’yi listeleyebilir. Bu ayın başlarında, Cathie Wood’un Ark Yatırım Yönetiminin, Ark’ın adının 21shares ile yapılan uygulamadan kaldırıldığı için bir spot Ether ETF başlatma yarışından çekildiğini bildirmişti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.