a
coinnet

Bitcoin ve Ethereum Girişleri 2 Milyar Doları Aştı: İşte Nedeni…

coinnet
coinnet

Dijital varlık yatırım ortamı, yatırım ürünlerine yapılan girişlerin geçen hafta toplam 2 milyar dolar olmasıyla önemli bir artışa tanık oldu. Bitcoin ve Ethereum girişleri oldukça dikkat çekti.

Bitcoin (BTC), 1,97 milyar dolarlık bir girişle akışlara öncülük etti. Bununla birlikte, Ethereum (ETH) da önemli bir artış gördü

Bitcoin ve Ethereum Girişleri Dalgalanıyor

Kripto fon girişlerinin bu ivmesi beş haftalık bir çizgiyi uzatarak toplam girişleri 4,3 milyar dolara çıkarıyor. Kripto Borsada İşlem Gören Ürünlerde (ETP’ler) işlem hacimleri 12,8 milyar dolara yükseldi. Ayrıca, bir önceki haftaya göre %55’lik bir artışa işaret ediyor. Özellikle, neredeyse tüm sağlayıcılarda girişler gözlenirken, ETP’lerden gelen çıkışlar yavaşlamaya devam etti.

Bitcoin ve Ethereum duygudaki bu değişim, ABD’de beklenenden daha zayıf makroekonomik verilere bağlanıyor. Bu nedenle, daha önceki para politikası faiz indirimlerinin beklentilerine yol açtı.

Sonuç olarak, pozitif fiyat hareketleri, Mart ayından bu yana ilk kez yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) 100 milyar dolar sınırının üzerine çıkardı.

Bölgesel olarak, Amerika Birleşik Devletleri girişlere hakim oldu. 1,98 milyar dolar katkıda bulundu. Bu, haftanın başında kaydedilen en büyük üçüncü günlük girişi içerir. BlackRock’un iShares Bitcoin ETF’si (IBIT), AuM’de 21 milyar dolar ile Grayscale Bitcoin Trust’ı aştı.

Dahası, Bitcoin odak noktası olarak kaldı. Hafta boyunca 1,97 milyar dolarlık giriş aldı. Bu arada, kısa Bitcoin ürünleri üst üste üçüncü hafta boyunca toplam 5,3 milyon dolar olan çıkışlarla karşı karşıya kaldı. Bu, piyasa duyarlılığında Bitcoin’e yükselişe doğru bir kayma olduğunu gösteriyor.

Ethereum da önemli bir dikkat çekti ve Mart ayından bu yana toplam 69 milyon dolar ile en iyi giriş haftasını yaşadı. Bu artış muhtemelen SEC’in Spot Ethereum ETF’leri için 19-b4’leri onaylama yönündeki beklenmedik kararına bir tepkidir. Dahası, yatırımcılardan gelen olumlu yanıt, Ethereum’un artan çekiciliğinin ve potansiyelinin daha geniş bir şekilde kabul edilmesinin altını çiziyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.