a
coinnet

BNB Tokenin Yükselişi Sürüyor: Yeni ATH İle Zirve Yenileniyor

coinnet
coinnet

Binance kurucusu CZ, 4 aylık hapis cezasına yeni başladı. Ancak bu, borsasının yakın bağlı BNB Zincirinin yerel tokenlerinin şimdiye kadarki en yüksek fiyatına ulaşmasını engellemedi. 2021 yılındaki gördüğü zirveyi BNB token çoktan geçti.

BNB Token Neden İyi Performans Gösteriyor?

BNB token, tarihte ilk kez 700 doların üzerine çıkarak Pazartesi günkü en düşük seviyelerde %20’nin üzerinde kalmayı başardı.

Diğer yandan Binance’in Banka Gizliliği Yasası’nın ihlalleri nedeniyle Adalet Bakanlığı (DOJ) ile Kasım ayında yaptığı uzlaşma duyurusundan sonra ağır bir darbe almıştı. Ancak 2023 yılının sonlarında başlayan ralli Haziran ayına kadar sürdü.

BNB şu anda büyük bir güç sergiliyor. Bu yükseliş, büyük Batı merkez bankaları faiz indirimi süreçlerine başlarken birçok kripto, hisse senedi ve emtianın yatırımcı iyimserliği üzerine kazandığı aynı zamanda geliyor.

Birçok onchain BNB metriği bu hafta istikrarlı bir şekilde yükseldiğini gösterdi. Günlük işlem ücretleri ve DEX hacimleri BNB’nin kazançlarından kaynaklanan artan spekülatif faaliyetten en büyük etkileri gördü. Her iki metrik de Pazartesi gününden itibaren iki kattan fazla arttı.

BNB Chain’deki Aktif Adresler

Solana’dan Sei’ye ve Arbitrum’dan Optimism’e kadar blok zincirlerin çoğu bu hafta zincir içi kullanım istatistiklerinin düştüğünü gördü. BNB Chain günlük aktif adreslerde ve işlem sayılarında artış yaşayan birkaç beklemeden biri oldu.

Son artışlar daha uzun vadeli bir zaman perspektifinden sadece hatalar ve her büyük zincir onb metriği, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerini elde ettikten sonra belirlenen Mart 2024 yerel zirvelerinin çok altında kalıyor.

Bu rallinin büyük ölçüde spekülasyonlardan kaynaklandığını gösteren, BNB token sürekli takaslarına açık ilgi, bu haftaki rekor seviye olan 1,05 milyar dolara ulaşmak için %50 oranında patladı. Bu da kaldıraçlı yatırımcıların kazançlara büyük ölçüde katkıda bulunduğunu gösteriyor.

Küresel merkez bankaları faiz oranı hedeflerini düşürdükçe kripto fiyatları önümüzdeki aylarda yükselmeye devam ederse, BNB muhtemelen yan yana yükselir ve ana dallar arasında performans için ana adaydır.

BNB’nin göreceli gücü, 2024 yılında BTC ve ETH’ye karşı sırasıyla %29 ve %35 arttı. Bu tokenin gelecekte bu iki alternatif gibi herhangi bir zamanda bir spot ETF alma olasılığı sıfır olmasına rağmen, son performans geçerli olursa sahipleri gelişmiş yukarı yönlü olarak konumlandırılabilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.