a

Cardano Ekosistemi İçinde Bulunan En İyi 3 Proje

coinnet
coinnet

Cardano ekosistemi son birkaç yılda birden fazla büyüme sinyali gösterdi. Yatırımcılar şimdi bu büyümeden yararlanmak için 2024’te yatırım yapmak üzere Cardano üzerine inşa edilecek umut verici tokenleri arıyorlar.

Özellikle, DefiLlama’dan elde edilen merkezi olmayan finans (DeFi) verileri, Cardano ekosistemi üzerinde son zamanlarda nasıl geliştiğini kanıtlıyor. Cardano tokenlerinde kilitli toplam değer (TVL), 1 Ocak 2023’teki 50 milyon dolardan yaklaşık 10 kat artışla 422.63 milyon dolara ulaştı.

Cardano Ekosistemi ve Projeler

Merkezi olmayan borsalar tarafından kaydedilen günlük hacim aynı dönemde 854.240 dolardan 5,69 milyon dolara yükseldi. En iyi Cardano ekosistemi paraları ve protokolleri arasında artan kripto ticareti ve yatırım faaliyetinin doğrudan bir sonucudur.

23.025 milyar dolarlık piyasa değeri ile, TVL’sinden 54 kat daha yüksek bir aşırı satın alınan DeFi varlığına işaret ediyor.

Indigo (INDY)

İlk olarak Cardano ekosistemi için Indigo (INDY) var. Gerçek dünya varlık (RWA) anlatısında gezinir. Protokolüne sermaye ve değerli talebi çeker. Indigo Protokolü, kullanıcıların iAssets adı verilen RWA’ların sentetik versiyonları olan Cardano tokenleri oluşturmasına olanak tanır.

Indigo, toplam değerinde 106,63 milyon dolara kadar etkileyici bir artış gördü. İlginç bir şekilde, INDY’nin fiyat hareketi ve piyasa değeri, şu anda sırasıyla 2,5 milyon ve 27,17 milyon dolar olan büyümeyi takip etmedi.

Minswap (MIN)

Minswap, Cardano ekosistemi içindeki en popüler merkezi olmayan borsa, yatırımcıların kripto paralarını ve tokenlerini değiştirmelerine olanak tanır.

Protokolün kilitli toplam değeri 88,93 milyon dolar, bu da MIN’in 44,78 milyon dolarlık piyasa değerinin iki katı. Bu arada, token 0,039 dolardan işlem geçiyor. Platformu 5 milyon doların üzerinde takas hacmine ulaşarak pazar payını pekiştiriyor.

Liqwid (LQ)

Liqwid (LQ), 2024’te izlemek ve muhtemelen yatırım yapmak için en umut verici üçüncü Cardano tokeni olarak yer alıyor. Protokol, ADA ve diğer en iyi ekosistem kripto paraları için getiri üretimi ile merkezi olmayan borçlanma ve borç vermeye izin verir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.