a
coinnet
coinnet
coinnet

Piyasanın toparlanma sürecinde olduğu dönemde kritik bölgelerde işlem gören ve önemli sinyaller gösteren Dogecoin, EOS ve MATIC ‘e kısa bir göz attık. Veriler analist Varuni Trivedi ve belirli indikatörlerden alınmıştır. Güncel teknik ve temel gelişmelerle yorumlanan analizin yatırım tavsiyesi içermediğini unutmayın. Piyasanın genel durumuyla başlayalım:

21 Haziran’dan bu yana yavaşça ve istikrarlı bir şekilde toparlanmaya devam eden piyasada, bazı altcoinlerin beklenen performanstan daha hızlı iyileştiği gözlemlendi. Diğer kripto paralar ise beklenin aksine belirli bölgelerde mücadele ediyor. Örneğin EOS, fiyatı Şubat 2021’deki en düşük seviyesine düştüğü için düşük destek seviyesini test etti.

Polygon ise bZx, Polygon ağında marj ticaretini, borçlanmayı ve borç vermeyi desteklemek için yeni bir ağda başlatıldı. MATIC’in fiyatı, bu lansman sırasında hafif iyileşme etkileri gösterdi. Son olarak, Dogecoin geçen hafta boyunca neredeyse %40 toparlandı.

Dogecoin Analiz

DOGE, 21 Haziran’daki düşüşün ardından toparlanmayı başardı, ancak tekrar kazanılan seviye korunamadı ve fiyat %14 değer kaybetti. 2021’nin en çok kazandıran altcoinlerinden DOGE, ulaştığı 2.92 dolar ATH’sinden %65.74 düştü. DOGE, şu anda 0,24 dolardan işlem görüyor ve marketin altıncı ismi.

Dogecoin için Squeeze Momentum göstergesi, piyasadaki düşüş eğilimine işaret eden koyu yeşil çubukların görünümüyle birlikte aktif bir sıkma salınımı (beyaz noktalar) gösterdi. Ayrıca, Chaikin Money Flow’a yeni yatırımcılar şu an için alım veya satım konusunda kararsız. Gösterge, baskı sırasında sıfır çizgisinin altında kaldı ve düşüş bölgesinde kaldığı için çıkışları baskın tuttu (hafif düşüşle de vurgulandı).

Son olarak Dogecoin, 25 Haziran’da desteğini 0,23 dolarda test etti ve bu bölgeden geri dönmeyi başardı. Direnç seviyesi, yazı yazılırken 0.29 dolardı. Düşüş momentumu devam ederse, fiyat yakın gelecekte destek seviyesini test edebilir.

EOS Analiz

EOS, 21 Haziran’daki düşüşün en dip seviyesi olan 3.1 doları test etmesinin ardından Şubat 2021 seviyelerindeki fiyatına kadar geriledi. Bununla birlikte, kısa süre sonra seki seviyesini geri kazanmayı başardı ve 3.55 dolarlık direnci test etti. Sonrasında bu bölge destek bölgesi olarak kullanılmaya başlandı. Şu anda EOS, 4 saatlik grafiğinde yeşil bir mumun gelmesiyle büyük bir gerileme yaşadı. Geri sıçramadan önce 3.55 dolarlık desteği test ettiği için 3,6 dolardan işlem görüyordu.

EOs için Bollinger Bantları, fiyatın düşük dip seviyelerinden toparlanırken dalgaların azaldığını ve daha az genişleyen bir fiyat aralığını gösteren hafif bir yakınlaşmayı işaret ediyor. Ayrıca, sıfır çizgisinin altında kırmızı çubukların görünmesiyle Awesome Oscillator üzerinde bir miktar düşüş momentumu gözlemlenebilir.

EOS için Göreceli Güç Endeksi (RSI) tarafsız bölgedeydi ve yazının yazıldığı sıralarda 38,8 seviyesinde işlem görüyordu. RSI’nin hafif yükselişi, satın alma baskısında bir artışın altını çizdi, ancak satıcıların hakimiyeti kalıcıydı.

MATIC Analiz

MATIC, haftalık %9.72 fiyat düşüşü ve 24 saatlik %23.66 fiyat düşüşü gördükten sonra, yazının yazıldığı sırada 1.23 dolardan işlem görüyor. 22 Haziran’da 0.93 dolar bölgesinde bulunan en düşük desteğini test ettikten sonra tekrar toparlanmayı başardı ve 1.06 dolar desteği ile 1.24 dolar direnç seviyeleri arasında dalgalı hareketini sürdürüyor. Bununla birlikte, MATIC, yazı yazılırken 1.06 dolar destek bölgesi civarında işlem görüyor.

En son fiyat düşüşü, Awesome Osilatörün grafikte yükselen düşüş momentumuna karşılık geldi. Buna uygun olarak, Parabolik SAR’ın beyaz noktaları mum çubuklarının üzerinde belirdi ve altta önceki iki gündeki hafif yükseliş eğilimine son verdi.

Son olarak, MACD ve Signal çizgileri, 25 Haziran’da, varlık için başka bir fiyat düşüşüne işaret eden bir düşüş eğilimi geçirdi. Alt’ın fiyatı daha da düşerse, 1,06 dolarlık desteği dirence çevirebilir.

Dogecoin, EOS ve MATIC ‘in güncel durumları bu şekildeydi. Gelecek fiyat hareketlerini tekrar aktarıyor olacağız.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.