a

Ethereum Shanghai Yükseltmesinin Tarihi Belli Oldu, Ethereum 2.000 $’a Ulaşabilecek Mi?

coinnet
coinnet

Ethereum çekirdek geliştiricileri, 16 Mart’ta yaptıkları toplantıda ana ağda Shapella olarak da bilinen önemli Shanghai Capella yükseltmesi için 12 Nisan tarihini belirledi.

Geliştiricilere göre Shapella yükseltmesi, ana ağ lansmanından önceki son prova olarak Goerli test ağında başarıyla başlatıldı. Yükseltmenin 12 Nisan’da Türkiye saatiyle 13:27’de, 620,9536 epoch numarasıyla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bu yükseltmenin en önemli özelliği, Ethereum ‘un geçtiğimiz Eylül ayında Merge yükseltmesinden sonra proof-of-stake (PoS) mutabakatına geçişi esnasında dahil edilmeyen kritik özellik olan ana ağda doğrulayıcı staking para çekme işlemlerini mümkün kılacak Ethereum Improvement Proposal (EIP) 4895’tir.

Ayrıca Shapella yükseltmesi, belirli faaliyetler için gaz maliyetlerini optimize etmek amacıyla üç ek iyileştirme içerecektir. Geliştiriciler para çekme işlemlerinin öncesinde Şubat ayından bu yana Zhejiang, Goerli ve Sepolia da dahil olmak üzere üç testte çeşitli halka açık test aşamaları gerçekleştirdiler. İlgili doğrulayıcı setlerinden Ethereum çekme işlemleri de her üç test ağında başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Yükseltmenin Ethereum Fiyatı Üzerindeki Etkisi

Merge yükseltmesinden öncesinde “söylentiyi al, haberi sat” gibi görünen önemli sermaye akışı olduğu düşünüldüğü zaman Shanghai yükseltmesinin Ethereum fiyatı üzerinde muhtemel şekilde olumlu etkisi olacağı tahmin ediliyor.

Shanghai yükseltmesinin daha fazla stake etme seçeneği sunacak olmasıyla birlikte analistler bunu Ethereum değeri için olumlu gelişme olarak görüyor. Ethereum’un değerini yükseltme olasılığı, yükseltmenin olası yükseliş tetikleyicisi olan stake edilen ETH’nin serbest bırakılmasına yer vereceği gerçeğiyle daha da doğrulanmaktadır.

Ayrıca Merge yükseltmelerinin uzun vadede öngörülen faydalarından bir tanesi de kurumsal yatırımcıların platforma dahil edilmesidir.

ETH Fiyat Analizi

Ethereum genel piyasayla birlikte işlem görüyor. Mevcut piyasa rallisinin ortasında ETH 1.700 $ direnç seviyesini aşmıştır.

Yaklaşan yükseltme ETH için yükseliş yönü olarak hareket ettiği takdirde piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para biriminin 2.000 $ ‘ı geri kazanmayı hedeflemesi için oldukça önemli temel olacaktır. Ethereum diğer taraftan kilit destek seviyesi olarak hareket eden 1.500 $ pozisyonunu yeniden test etme olasılığıyla karşı karşıya.

Bunun yanı sıra stake etme faaliyetleri üzerindeki düzenleyici etki de muhtemel olarak Ethereum ‘un değeri için etkili olacaktır.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.