a
coinnet

Ethereum, Yeni Test Ağı Holesky Testnet’i Başlattı!

coinnet
coinnet

Ethereum, Cuma günü en son test ağı Holesky’nin tanıtımıyla The Merge’in birinci yıldönümünü kutladı.

Başlangıçta Holli olarak adlandırılan Holesky’nin ilk çıkışı, Ethereum’daki test ortamını geliştirmeyi amaçlıyor. Saat 10:00 ET’de yayına girecek olan bu sistem, Ethereum ağının iş kanıtı madenciliği sisteminden hisse kanıtı konsensüsüne geçmesinden bir yıl sonra başlatıldı.

Blockchain alanındaki test ağları ana ağa paralel çalışarak geliştiricilerin uygulamaları bir test ortamında yürütmesine ve ana ağı etkilemeden olası sorunları çözmesine olanak tanır.

Holesky Goerli ve Sepolia’ya Katılıyor

Holesky artık Goerli ve Sepolia’dan sonra Ethereum’daki üçüncü test ağıdır. 2024’ün ilk yarısında Goerli’nin potansiyel olarak kullanımdan kaldırılacağını öne süren raporlar nedeniyle Holesky’nin rolü daha sonra giderek daha önemli hale gelebilir.

Holesky’nin tanımlayıcı özelliklerinden biri, beklenen yaklaşık 1,6 milyar test ağı ETH’sinin sağlanmasıdır. Böyle bir miktar, geliştiricilerin mevcut ağlarda test ağı ETH’si tedarik ederken karşılaştıkları engelleri hafifletmeyi amaçlıyor ve bol miktardaki arz, Holesky’de Ethereum akıllı sözleşmelerinin test edilmesi sürecini basitleştiriyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.