a
coinnet

Binance Coin(BNB) Nedir? Nerden Alınır?

coinnet
coinnet

Dünya’nın en büyük kripto para alışveriş şirketi olan Binance şirketinin oluşturmuş olduğu BNB Coin’i daha yakından tanıyalım.

Binance coin, Binance şirketi tarafından oluşturulmuş bir kripto paradır. ERC-20 tabanlı olarak çıkan kripto para, daha sonra Binance’ın kendi blok zincirini oluşturmasıyla BEP2 tabanlı alt yapıya geçmiştir. Binance coin yüksek hacimli olan kripto paralar arasında yer alıyor. Dolayısıyla dünya genelinde Binance coin kripto parasına yatırım yapanların sayısı bir hayli artmıştır. Binance coin BEP2 tabanı ile şuan hizmet vermektedir. Mevcut ERC-20 tabanlı coinler yakılarak BEP2 tokenlerine dönüştürülmüştür.

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışmaktadır?

Piyasada toplam 166,801,148.00 BNB bulunmaktadır. Binance borsası yıllık karının % 20’si ile Binance Coin (BNB) satın almaktadır ve aldığı BNB coinleri yakmaktadır. Bu işlem piyasada 100.000.000 BNB kalana dek devam edecektir. Bu işlem ile amaç Binance Coin (BNB) piyasasında enflasyonu engellemeyi amaçlamaktadır. Binance, son whitepaper güncellemesi ile karının %20’si ile BNB alacakları maddesini, karının bir kısmı ile alacakları şeklinde değiştirmiştir.

Binance Coin (BNB) ile Binance borsasında kripto para birimleri arasında alış/satış yapılabilmektedir.

Binance Coin (BNB) ile Binance borsasında alış/satış işlemlerinde alınan komisyon ödenebilmektedir. Binance Coin (BNB) ile yapılan ödemelerde Binance, birinci sene %50, ikinci sene %25, üçüncü sene %12,5 ve dördüncü sene %6,75 oranında komisyon oranlarında indirim sağlamaktadır. Seviyeler kullanıcının elinde bulundurduğu BNB miktarı ve yapmış olduğu toplam hacime göre verilmektedir.

Binance Coin (BNB) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Binance Coin (BNB) madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür. Tüm Binance Coin(BNB) miktarı Binance borsası tarafından ilk gün üretilmiş, yarısı halka satılmıştır.

Binance Coin (BNB) Nerden Alınır?

Toplam hacmi 166,801,148.00 BNB olan coinin %100′ dolaşımda. 24 saatlik Vol. hacmi ₺27,926,221,812 olan BNB Coin’ dileyen okurlarımız BURAYA tıklayarak satın alabilir veya anlık fiyatını görebilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.