a
coinnet
coinnet
coinnet

Tether, kripto para piyasası önemli kayıplar biriktirdiği için 16 Nisan’da 1 milyar dolar değerinde USDT daha bastı. Milyarder ihraçı, meşruiyeti hakkında eleştiriler ve sorular gündeme getirirken, Tether’in CEO’su ihracı “envanter yenileme” olarak açıkladı.

Özellikle, WhaleWire, darphane meydana geldikten birkaç dakika sonra X’te (eski adıyla Twitter) bir gönderi aracılığıyla paylaştı. Özellikle, Tether, Tron Network’teki (TRX) akıllı bir sözleşme ile 1 milyar dolarlık USDT’yi bastı. İhraççı, tokenleri TronScan tarafından etiketlenen Tether Treasury hesabına gönderdi. 

Tether 1 Milyar Dolarlık USDT Envanter İkmali

Tether’in CEO’su Paolo Ardoino, darphaneden hemen sonra X’te bir kamu hizmeti duyurusu yaptı. Bu duyuru üzerine, CEO bu faaliyeti “envanter yenileme” olarak açıkladı. Bunun “yetkili ancak düzenlenmemiş bir işlem” olduğunu açıkladı.

Tether’in web sitesine göre bu, şirket rezervlerinin henüz bu miktarı desteklemediği ve WhaleWire’ın “desteksiz” eleştirisini açıkladığı anlamına geliyor.

“Yetkili ancak düzenlenmeyen” Tether tokenleri (USD₮), bir blok zincirinde oluşturulan ve Tether’in hazinesinde oturan tokenlerdir. Bu tokenler verilmediğinden, USD₮’nin toplam piyasa değerinin bir parçası olarak sayılmaz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.