a
coinnet

Ton Vakfı, Platform Üzerinden USDT Genişletme Planını Duyurdu

coinnet
coinnet

Ton Vakfı, küresel kripto topluluklarının TON blok zincirinde USDT’ye erişimini genişletmeyi hedefliyor. Bunun için Tether ile bir ortaklık duyurdu.

Vakıf, önümüzdeki aylarda TON tabanlı USDT’yi hem yerleşik hem de gelişmekte olan pazarlarda en az yüz borsa ve ödeme işlemcisine entegre etme planlarını özetledi. 

Ton Vakfı ve Tether’in İşbirliği

TON blok zincirini kullanan girişimleri teşvik etmeye adanmış bir kuruluş olan Ton Vakfı, Salı günü, Tether tarafından ihraç edilen dolar sabitlenmiş stablecoin olan USDT’nin erişimini ve kullanımını Ton’un üzerine genişletmeyi planladığını duyurdu. Bir basın açıklamasına göre bu ortaklık “USDT ve Ton herkes için, her yerde erişilebilir” hale getirmeyi amaçlıyor.

Ton Vakfı’nın girişimi, bunların bir kısmını belirli pazarlarda yürütmeyi başarmış olan dünya çapında 100 farklı entegrasyonu tamamlamayı amaçlıyor. Afrika, Güneydoğu Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Latin Amerika’daki kullanıcılar zaten bu entegrasyonlardan memnuniyet duyuyor.

Ton Üzerinden Erişilebilir Sistem

Entegrasyonlar iki farklı amaca hizmet ediyor. Birincisi, bu ülkelerin ve pazarların her birindeki insanların Ton’da USDT’ye kolay erişime sahip olmalarını ve Ton ekosistemine hızlı ve zahmetsizce girmelerini sağlamaktır. Ayrıca, bu ortaklıklardan bazıları, TON kullanarak mal ve hizmet elde etmek için USDT ödemelerinin kullanılmasını sağlamak için işbirliklerini içerir.

İlk çıkışından bu yana, Ton Vakfı, Telegram’ın cüzdanında USDT’yi kullanmayı ve tutmayı teşvik etmek için milyonlarca TON tahsis ederek, kullanıcıların ağında USDT’yi benimsemeleri için teşvikler verdi.

Ton’da USDT arzı, piyasaya sürüldükten sadece iki hafta sonra 130 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşarak başlaştı. Şu anda, Ton’da ihraç edilen yaklaşık 400 milyon USDT var. Bu da 3 Mayıs’a kıyasla arzını üç kattan fazla olduğu anlamına geliyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.