a
coinnet

Yatırım Yapılabilecek En İyi Web3 Kripto Oyunları

coinnet
coinnet

Web 3.0’ın gelişi çok sayıda endüstriyi yeniden şekillendirdi. Bunlardan biri de oyun sektörüdür. Her gün, yeni Web3 oyunu piyasaya çıkıyor ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların dikkatini çekiyor.

Blok zinciri, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan ağların verimli kullanımı ile bu oyunlar, oyuncular için daha etkileşimli ve eğlenceli bir ortam sunar.

Web 3.0 Oyunları Nedir?

Blok zinciri oyunları olarak da adlandırılan Web 3.0 oyunları, yeni nesil video oyunlarıdır. Web 3.0 teknolojisinin yardımıyla inanılmaz derecede iyi tasarlanmışlardır. Yazılım sağlayıcıları tarafından merkezileştirilebilecek ve yönetilebilecek geleneksel oyunların aksine, Web 3.0 oyunları şeffaflık, güvenlik ve tüketici sahipliği sunan blok zinciri platformlarında oluşturulur.

Bu oyunlar, spor içi varlıkları sembolize etmek için değiştirilemez belirteçler kullanır. Bu varlıkları çeşitli oyunlarda takas etme, satma veya kullanma yeteneğine ek olarak size gerçek mülkiyet sağlar.

En İyi Web3 Oyunları

Piyasada bu kadar çok alternatif varken en iyi Web 3.0 oyunlarını seçmek biraz zor olabilir. Bu yazıda son 30 gün içinde aktif adreslerle ilgili en iyi Web 3.0 oyunlarını sıraladık.

Hunters On-Chain

Heyecan verici, aksiyon dolu bir RPG oyunudur. Popüler mobil oyun Hunt Royale’in web3 versiyonudur. Web3 olmayan sürümü, yedi milyon indirme rekoruna sahip. Artık oynaması ücretsiz olan oyuna Android, iOS ve web tarayıcılarında erişilebilir. Bir oyna-kazan iş modeli kullanan oyun, Polygon blok zincirinde çalışır.

Pikamoon

Pikamoon, yakın zamanda piyasaya sürülen, oldukça potansiyel bir memecoin’dir. Blok zinciri tabanlı bir oyun projesidir. Projenin yerel Metaverse’i olan “Pikaverse”, oyuncular tarafından savaşa girerken ve mücevher ararken keşfedilir. Bu kazan-kazan oyununda, oyuncular dört benzersiz Pikaverse bölgesinde ilerler ve görevleri tamamladıkları için ödüller alırlar.

Projenin oyun içi para birimi PIKA, ödülleri kullanmak için kullanılır. PIKA tokenleri diğer tokenlerle değiştirilebilir. Arıca oyun içinde büyüler ve iksirler gibi güçlendiriciler satın almak için kullanılabilir. 

Pixels

Başlangıçta, oyun Ethereum’da piyasaya sürüldü. Bu MMORPG, Ronin’den önce Polygon’da en çok oynanan oyundu. Pixels artık mobilde kullanılabilir. Kendi NFT’lerinizle oyun oynamanıza, sosyalleşmenize ve çiftçilik yapmanıza olanak tanır.

Splinterlands

Çok oyunculu yeni nesil bir kart oyunudur. En büyük Web3 oyunlarından biri kategorisine giriyor. Bu oyundaki oyuncular toplayabilir, takas edebilir ve savaşabilir. Bu kartlar, gerçek dünya değeri ile daha fazla değiştirilmek üzere dijital koleksiyonlar olarak tutulabilir.

Splinterlands’deki bu savaşlar benzersizdir. Dinamik olarak savaş kuralları yarattı. Oyuncular takım oluşturma ve uygulama oturumları yürütürler. Splinterlands’de dijital bir oyunun hızı ve rahatlığı, fiziksel kart oyunlarının toplanabilirlik ve yeniden satış değeri ile birleşiyor.

Sparkball

Oyuncuların tek bir kahramanı kontrol etmesini sağlayan MOBA oyunudur. Bu oyunu oynayan oyuncular bunun yeni nesil MOBA oyunu olduğuna inanıyor. Oyun şu anda etki alanındaki en yeni kripto oyunları olmak için yeniden gelişiyor. Aynı türdeki geleneksel oyunlardan daha iyi ve daha aksiyon dolu olması bekleniyor. Yoğun dövüş, beceri atışlarını, kaçmayı ve rakibinizi yenek bir şekilde vurgular.

Tüm bu faktörler oyunda olduğunda, Sparkball o kadar hızlı hareket eden bir oyundur ki, kazanmak güçlü bir takım çalışması gerektirir. Karşı takımın kalecisini alt etmek ve gollerine karşı gol atmak, dört oyuncudan oluşan iki takımı birbirine düşüren heyecan verici Sparkball oyununun temel amacıdır.

Ember Sword

Uluslara ve distopik bir aya dayanan bir web3 oyundur. Arazi sahipleri alfa testinde yer alma ayrıcalığına sahiptir ve arazi satışları web siteleri üzerinden yapılmaktadır. Oyunu nasıl oynamak istediğinizi ücretsiz ve oyna-öde-kazan seçenekleriyle seçebilirsiniz. Ethereum blok zinciri, NFT’leri toplamayı ve arazi mülkiyetini izlemeyi mümkün kılar. 

The Walking Dead Empires

Gala Games’in The Walking Dead Empires’ı, ikonik zombi kıyamet dünyasında mutlaka denenmesi gereken bir MMORPG’dir. Tartışmalar durumunda desteğinde yer almak için bir gerilim/korku topluluğundan hoşlandığı için en iyi web3 oyunudur. Bir kazan-oyna iş modeli kullanarak, oyun Ethereum ve Ronin blok zincirlerinde çalışır.

Ana oyun mekaniği silah işçiliği, kaynak toplama ve stratejik oyundur. Blok zinciri teknolojisinin ekstra bir yararı, varlıkların gerçek mülkiyeti temsil etmek için NFT’ler olarak tokenize edilmesidir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.