a
coinnet

5 Veri Kripto Boğa Koşusuna Işık Tutuyor: İşte Detaylar…

coinnet
coinnet

Piyasa duygularında bir toparlanma görmenin yanı sıra, birkaç başka şey bir kripto boğa koşusu olasılığını gösterdi. Geçtiğimiz birkaç günden beri, piyasa duyguları haftalarca süren tarafsız konumlandırmadan açgözlülük hale getirdi.

Dahası, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimleri söz konusu olduğunda önemli bir fiyat artışı var. Yapılan bir analiz çalışmasına göre kripto boğa koşusunu 5 nedene bağlanıyor.

Bitcoin Piyasası Hakimiyeti

Bitcoin, 73.750,07 dolarlık ATH’den sadece %9-%10 uzaklıkta duruyor. Eğilim devam ederse, fiyatlar daha da yükseğe çıkabilir. Daha da önemlisi, Tradingview verilerine göre, Bitcoin hakimiyeti %55,87’ye yükseldi.

Yükseliş, üç yılın en yüksek uyguladığı hakimiyet ve erken bir boğa koşusunun ilk işareti oldu. Bunun nedeni, tarih verilerinin Boğa koşusunun Bitcoin hakimiyetinin %56’nın üzerinde hakimiyet arttığı zamana başladığını ortaya koymasıdır. Kripto boğa koşusu için veriler sıralandı.

Bitcoin MVRV Z puanı

LookIntoBitcoin çizelgelerine göre, Bitcoin MVRV Z puanı, mevcut Bitcoin büyük harfle tarihsel ortalama değeriyle karşılaştırarak döngünün zirve anını ortaya koyuyor. Bu karşılaştırmanın en yüksek puanı 6 civarında ve Bitcoin verileri şu anda bunun yarısında. Bitcoin MVRV Z puanı 2021 boğa koşusundan sonra 6’ya yaklaşmadı.

Bitcoin HODL Dalgaları

Bitcoin HODL dalgaları verileri, yeni BTC sahiplerini eski BTC sahipleriyle karşılaştırdıktan sonra Bitcoin için yükselişe uğruyor. Yeni BTC sahiplerinin sayısı azaldıkça, satış baskısı azaldıkça daha fazla kazanca tanık olma olasılığı var. Bunun nedeni, yeni sahiplerin koşullar olumsuz hale geldiğinde veya geçici kazançlar gördüklerinde satışa daha yatkın olmalarıdır.

RHODL Oranı

RHODL oranı, yakın zamanda satın alınan BTC ile bir veya iki yıl önce satın alınan BTC’nin karşılaştırılmasıdır. Mevcut verilere göre, BTC alıcıları BTC’leri için iki yıl öncesine göre daha fazla ödüyorlar. Yani, pazarın en üst notaya ulaştığının bir göstergesidir.

Puell Çoklu Seviye

Puelle çoklu seviye, kısa vadeli BTC madenci geliri ile uzun vadeli gelir eğilimleri arasındaki farkı gösterir. Genellikle, seviye 3 olduğunda bir zirve oluşur. Bu yıl en yüksek seviye Mart ayında 2,5 olarak ölçüldü. Bitcoin yarılanmasının varlığında düştükten sonra oran 1’in altında kaldı. Bu günlerde değer yükseliyor ve boğa koşusuna katkı sağlayacak gibi duruyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.