a

ABD – Meksika Arasında 3 Milyar Dolarlık XRP Transferi Gerçekleşti

Meksika kripto borsası Bitso’nun CEO’su Daniel Vogel’e göre Ripple’ın XRP destekli sınır ötesi ödeme ürünü, On-Demand Liquidity (ODL), ABD’den Meksika’ya havale hacminin yaklaşık %10’luk kısmını üstleniyor.

ABD-Meksika havale koridoru, dünyanın en yoğun havale koridorlarından bir tanesi olma özelliğine sahip. Pew Araştırma Merkezi, 2017’de sınırın güneyine 3 milyar dolardan fazla gönderildiğini bildirmiştir. Bu karamlar ABD ve Meksika arasında 3 milyar dolarlık bir XRP transferi yaşandığını orta koydu.

Vogel, bir Ripple ortağı olan Bitso’nun yasal düzenleme konusunda önemli çalışmalar yürütmek durumunda kaldığını belirtti.

“Meksika’nın yasal düzenleme ortamında var olmaya çalışmak, bizim için oldukça zorlu bir serüvendi. Bugün Meksika’da bir kripto para işi kurmak istiyorsanız, Meksika’nın düzenlemelerine uymanız gerekmektedir. Meksika’daki ilgili tüm düzenleyici kurumlardaki kişilerle ortak noktayı bulabildiğimiz için son derece mutluyum. Bu kurumların her birinde her zaman dinlemeye istekli ve teknolojiye ilgi duyan bireyler bulduk.”

Vogel ayrıca, kullanıcıların Bitso’nun havale sistemini kullanarak,  kolaylıkla kripto para işlemlerini gerçekleştirebileceklerini dile getiriyor

“XRP’nin köprü işlevi gördüğü bu durumda, ABD Dolarının Meksika Pesosuna dönüştürülmesine yardımcı oluyoruz. ABD’den Meksika’ya ODL aracılığıyla yapılan havalelerin yaklaşık %10’unu işliyoruz. “

Borsa şu anda, sekiz ay önce faaliyete geçtiği Arjantin’de benzer bir sürecin ilk aşamalarında bulunuyor. 100 binden fazla Arjantinli kullanıcı, Bitso’yu kullanmaya başladı. Bu da Bitso’yu Güney Amerika’nın en büyük borsası haline getirdi.

Vogel, Latin Amerika hakkında görüşlerini de paylaştı:

“Latin Amerika’da hızlı bir biçimde finansal çözümler üretmemiz gerektiğini ve buna fırsatımız olduğu biliyoruz. Çünkü Latin Amerika’da finans kurumlarına olan güven son derece azaldı. Erişim son derece sınırlı ve bu finansal hizmetlere ihtiyaç duyan kişi sayısı bir hayli fazla. Bu teknolojinin üzerine kökten iyileştirilmiş bir finansal sistemin yaratılabileceğine gerçekten inanıyoruz. “

Kaynak: DailyHodl

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.