a

Altcoinler 2021’de Neden Bitcoin’den Bağımsız Olabilir?

2017’nin alt sezonu Bitcoin’in boğa koşusuna aksesuar olarak kaldı. Bitcoin’in fiyatı yeni bir ATH’ye ulaştığında, altcoin projeleri için yatırım yağmaya başladı. Bu, Altcoin mitinglerinde fazla bağımsızlık olmadığı anlamına geliyordu. Ayrıca, kısa vadeli BTC üstleri altcoin mitingleri izledi. Altcoinler için yatırım daha hızlı aktı. Ancak, 2021 yılında, bu değişti.

En iyi altcoin Ethereum, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesi ve 1300 dolara yükselen bir fiyat rallisi ile başı çekiyordu. Bu nedenle ETH vadeli işlemlerinde yükselen piyasa değeri ve yüksek OI, Ethereum liderliğindeki ralli ile sonuçlandı. CoinMarketCap verilerine göre ilk 10’da yer alan çoğu altcoin, çift haneli kazançlar bildirdi. Stellar Lumens ve Cordano gibi Altcoinler, çoğunlukla Bitcoin’in fiyat rallisinden ve zamanlamasından bağımsız olarak çift haneli kazançlar yayınladı. 2020’nin son iki çeyreğinde, altcoinlerin Bitcoin ile korelasyonu düştü, ancak çoğu zaman fiyat artışı devam etti. Bu irrasyonel davranış veya Bitcoin’den bağımsızlık olarak adlandırın, bu alt sezon şimdiye kadar gördüklerimizden farklı. 

Bu alt sezonda DeFi projeleri, 30,17 bin BTC’ye kadar yüksek yatırım akışı ile büyük hamleler yaptı. DeFi’nin Bitcoin’deki TVL’si düşüyor olsa da, DeFi projelerindeki kazanç Bitcoin’in fiyat rallisiyle ilgili değil. En iyi altcoin projeleri tarafından kaydedilen kazançlar, son çeyrekte perakende tüccarların portföyünü değiştirdi. Bitcoin’in hakimiyeti %68’e yükseldi ve gelecekte %70’e veya daha yükseğe çıkması muhtemel. Bitcoin’in artan hakimiyeti, altcoinler için yatırım akışına bir tehdit oluşturuyor ve bu gerçekleşmeden önce alt sezon aniden durabilir. En iyi altcoinlerin Bitcoin ile korelasyonu, Bitcoin’in fiyat yükselişinden bu yana düştü, son yedi gündeki korelasyon aşağıda görülebilir.

Kaynak: ambcrypto

Litecoin yorumları yazımızı okumak için Litecoin Yorum: Düşük zincir verilerine rağmen performans neden sürüyor? yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.