CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Altcoinler 2021’de Neden Bitcoin’den Bağımsız Olabilir?

altcoinler, Altcoinler 2021’de Neden Bitcoin’den Bağımsız Olabilir?

2017’nin alt sezonu Bitcoin’in boğa koşusuna aksesuar olarak kaldı. Bitcoin’in fiyatı yeni bir ATH’ye ulaştığında, altcoin projeleri için yatırım yağmaya başladı. Bu, Altcoin mitinglerinde fazla bağımsızlık olmadığı anlamına geliyordu. Ayrıca, kısa vadeli BTC üstleri altcoin mitingleri izledi. Altcoinler için yatırım daha hızlı aktı. Ancak, 2021 yılında, bu değişti.

En iyi altcoin Ethereum, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesi ve 1300 dolara yükselen bir fiyat rallisi ile başı çekiyordu. Bu nedenle ETH vadeli işlemlerinde yükselen piyasa değeri ve yüksek OI, Ethereum liderliğindeki ralli ile sonuçlandı. CoinMarketCap verilerine göre ilk 10’da yer alan çoğu altcoin, çift haneli kazançlar bildirdi. Stellar Lumens ve Cordano gibi Altcoinler, çoğunlukla Bitcoin’in fiyat rallisinden ve zamanlamasından bağımsız olarak çift haneli kazançlar yayınladı. 2020’nin son iki çeyreğinde, altcoinlerin Bitcoin ile korelasyonu düştü, ancak çoğu zaman fiyat artışı devam etti. Bu irrasyonel davranış veya Bitcoin’den bağımsızlık olarak adlandırın, bu alt sezon şimdiye kadar gördüklerimizden farklı. 

Bu alt sezonda DeFi projeleri, 30,17 bin BTC’ye kadar yüksek yatırım akışı ile büyük hamleler yaptı. DeFi’nin Bitcoin’deki TVL’si düşüyor olsa da, DeFi projelerindeki kazanç Bitcoin’in fiyat rallisiyle ilgili değil. En iyi altcoin projeleri tarafından kaydedilen kazançlar, son çeyrekte perakende tüccarların portföyünü değiştirdi. Bitcoin’in hakimiyeti %68’e yükseldi ve gelecekte %70’e veya daha yükseğe çıkması muhtemel. Bitcoin’in artan hakimiyeti, altcoinler için yatırım akışına bir tehdit oluşturuyor ve bu gerçekleşmeden önce alt sezon aniden durabilir. En iyi altcoinlerin Bitcoin ile korelasyonu, Bitcoin’in fiyat yükselişinden bu yana düştü, son yedi gündeki korelasyon aşağıda görülebilir.

Kaynak: ambcrypto

Litecoin yorumları yazımızı okumak için Litecoin Yorum: Düşük zincir verilerine rağmen performans neden sürüyor? yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Nouriel Roubini, Biden Yönetiminin Kripto Politikası Hakkında Tahmin Yürüttü

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin Rekor Kırarken Hisse Senetleri Sert Düştü: Ayrışma Başladı Mı?

Doğan Şahin

Binance Sözünde Durdu ve 200 Bin $ Ödül Verildi

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku